پسر قذافی اعترافاتش را پس گرفت

۰۲ دی ۱۳۹۴ | ۲۰:۵۵ کد : ۱۹۵۵۰۰۲ سرخط اخبار

کوچکترین پسر قذافی اعترافات منتشر شده اش را درباره اطلاع از سرنوشت امام موسی صدر پس گرفت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، روزنامه الاخبار چاپ بیروت در شماره امروز خود در اینترنت نوشت: برخلاف آنچه در تصاویر ویدیویی ضبط شده مشاهده شد و اعترافات اولیه ای که منتشر گردید ، هانیبال قذافی دیروز در برابر قاضی تحقیق هرگونه اطلاعی از سرنوشت امام موسی صدر را تکذیب کرد. وی کوچکترین پسر معمر قذافی رهبر سابق لیبی است.

هانیبال قذافی به قاضی تحقیق گفت: کسانی که او را ربوده بودند مجبورش کرده اند تا محتویات دو برگه را در مقابل دوربین قرائت کند.

وی گفته در زمان ربوده شدن امام موسی صدر فقط دو سال داشته است و تنها چیزی که یک روز از برادرش المعتصم شنیده این بوده است که «عبدالسلام جلود ما را گرفتار کرد». سپس یکی از معاونان المعتصم گفته است که «جلود پس از ربودن صدر و دوتن از همراهانش آنها را به خانه ای در منطقه جنزور در لیبی منتقل کرده است».

هانیبال قذافی هنوز در لبنان به اتهام کتمان حقیقت درباره ناپدید شدن امام موسی صدر در بازداشت بسر می برد و در انتظار ورود هیئتی از دیوان کیفری بین المللی به بیروت است تا از وی به عنوان یکی از شهود پرونده جنایات رژیم قذافی در لیبی و همچنین عبدالله السنوسی رئیس دستگاه اطلاعاتی وی درخصوص مسائلی نظیر حادثه لاکربی بازجوئی کنند.
 

کلید واژه ها: قذافی


نظر شما :