آیپک: تحریم‌های جدید علیه ایران «ضعیف» هستند

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۲۱:۳۰ کد : ۱۹۵۷۸۴۱ سرخط اخبار

لابی صهیونیستی آیپک مدعی شده است که تحریم های اخیر وزارت خزانه داری آمریکا علیه برنامه موشک بالستیک ایران «ضعیف» است.

به گزارش فارس، کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به آیپک، تحریم های اخیر آمریکا علیه برنامه موشک بالستیک ایران را «ضعیف» دانست.

پایگاه «جی تی ای» گزارش کرد، آیپک درباره تحریم های جدید آمریکا علیه برنامه موشک بالستیک ایران گفت: «این تحریم های محدود برای تأثیرگذاری بر روی رفتار ایران بسیار ضعیف است.

تحریم های جدید آمریکا گروههای صنعتی که در تولید این موشک ها نقش دارند، فرماندهی موشکی سپاه و شرکت هایی که از هواپیمایی ماهان حمایت می کنند را هدف قرار داده است.

لابی صهیونیستی آیپک می گوید: «آمریکا باید به اقدامات تحریک آمیز مکرر  با اقدامات تنبیهی سریع و معنادار پاسخ دهد».

آیپک خواستار «تحریم های فلج کننده ای شد که یک دام گسترده تر به وجود آورد و نهادهایی را هدف قرار دهد که از برنامه غیرقانونی موشک بالستیک ایران حمایت مالی می کنند و در زمینه حمل و نقل کمک می کنند.

بسیاری از منتقدان برجام در آمریکا خواستار تحمیل تحریم های بیشتر علیه ایران به واسطه آزمایشات اخیر موشک بالستیک ایران است اما دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا می گوید که این آزمایشات نقض برجام نبوده است و ایران به تعهدات خود طبق توافق هسته ای پایبند بوده است.

وزارت خزانه داری آمریکا، روز 24 مارس تحت فشار گروههای طرفدار رژیم صهیونیستی، همپیمانان خود در منطقه و جمهوری خواهان و دموکرات های کنگره، تحریم های جدیدی را علیه ایران معرفی کرد.

آیپک می گوید، نهادهایی که توسط وزارت خزانه داری آمریکا معرفی شده اند، شرکت های تابعه نهادهایی است که از قبل هدف گرفته شدند و تحریم های وزارت خزانه داری علیه ایران را «تا حد زیادی نمادین تفسیر کردند».

دولت اوباما به دنبال تضمین دادن به اسرائیل و دیگر همپیمانانش در خاورمیانه است که همچنان علیه اقدامات غیرمرتبط با برنامه هسته ای ایران که خصمانه تلقی می شود، اقدام انجام می دهد.

کلید واژه ها: بالستیک ایران موشک بالستیک موشک بالستیک ایران آیپک


نظر شما :