سوزان رایس: حملات روسیه به داعش "محدود" است

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۵:۵۵ کد : ۱۹۵۹۰۵۰ سرخط اخبار

مشاور امنیت ملی آمریکا با طرح این ادعا که مسکو به صورت "محدود" داعش را هدف قرار داده و بیشتر مخالفان نظام سوریه را هدف می گیرد، مدعی شد، بشار اسد مشروعیتش را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با سی ان ان گفت: آمیرکا و روسیه بر لزوم شکست داعش توافق نظر دارند و این درحالی است که مسکو بر حمایت از نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه متمرکز است.

وی تصریح کرد، اختلافات و تفاوت هایی در دیدگاه هایمان با روسیه در بیش از یک پرونده وجود دارد، اما تمرکز بر مسائلی خواهد بود که امکان توافق در مورد آن ها وجود دارد.

رایس در این اظهارات مداخله جویانه عنوان داشت: روس ها در تضعیف داعش مشارکت دارند اما به صورت گسترده ای در حمایت از بشار اسد سرمایه گذاری می کنند، چرا که معتقدند روش مقابله با داعش باید از طریق حضور دولت قدرتمندی در دمشق با حضور اسد باشد. ما معتقدیم روش مبارزه با داعش از طریق وجود دولت "قانونی" صورت می گیرد. "ما معتقدیم که اسد پس از کشتن صدها هزار تن از شهروندانش مشروعیت خود را از دست داده است و وی باید برود."

سوزان رایس تصریح کرد: چالش فقط در مورد توافق بر سر پایان بحران نیست بلکه در مورد توافق بر سر ابزارها و راه ها برای رسیدن به این پایان نیز است و ما همچنان اختلافات بسیاری پیرامون این امور داریم و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به صورت شفاف گفت که از ایفای نقشی گسترده تر از سوی روسیه برای هدف قرار دادن داعش استقبال می کند، اما متاسفانه روسیه داعش را به صورت "محدود" تحت پیگیرد قرار می دهد و بیشتر نیروهای مخالف دیگر را که به صورت مستقیم نظام سوریه را تهدید می کنند، هدف قرار می دهد.


نظر شما :