هشدار اتحادیه اروپا به بحرین به دلیل برخورد با مخالفان

۱۷ تیر ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۴ کد : ۱۹۶۰۹۵۲ سرخط اخبار

اتحادیه اروپا در بیانیه ای علیه سلسله اقدامات اخیر مقامات دولت بحرین از جمله سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم موضع گرفت و نسبت به این اقدامات اظهار نگرانی کرد. 
 
به گزارش ایسنا،به نقل از پایگاه اینترنتی بحرین الیوم، اتحادیه اروپا به اقداماتی نظیر تعلیق فعالیت های حزب "جمعیت الوفاق" وابسته به مخالفان شیعه بحرینی و بسته شدن پایگاه آن و تشدید حکم قضایی علیه شیخ علی سلمان، رهبر این جنبش و همچنین بازداشت فعال حقوق بشری بحرین نبیل رجب و دیگر اقداماتی از این دست اشاره کرد و این اقدامات را مانعی در مسیر تحقق آشتی ملی در منامه دانست.
 
اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی نسبت به اقدامات مقامات بحرین در سلب تابعیت شهروندان از جمله آیت الله شیخ عیسی قاسم، پایبندی این مقامات به استانداردهای بین المللی حقوق بشر و فرصت دادن به شهروندان سلب تابعیت شده برای اتخاذ اقدامات قانونی در این زمینه را خواستار شد.
 
اتحادیه اروپا همچنین نسبت به افزایش خطرات دو دستگی، اختلاف و فرقه گرایی در نتیجه لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی شیعه بحرینی هشدار داد و  بر حمایت خود از ثبات بحرین از طریق ایجاد اصلاحات و تحقق آشتی فراگیر تاکید کرد .

کلید واژه ها: بحرین


نظر شما :