ترامپ، جواب مک‌کین را داد

۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰ کد : ۱۹۶۶۹۵۸ سرخط اخبار
دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه از همحزبی خود جان مک کین سناتور جمهوریخواه به علت به چالش کشیدن عملیات اخیر نظامی آمریکا در یمن که به کشته شدن یکی از نیروهای ویژه نیروی دریایی آمریکا منجر شد به شدت انتقاد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فاکس نیوز، مک کین روز چهارشنبه در بیانیه ای گفته بود که به هیچ وجه عملیاتی که نیروهای نظامی آمریکا در آن کشته شوند را موفقیت توصیف نمی کند.
 
شون اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این اظهارات گفته بود هر کسی که تلاش دارد موفقیت این عملیات را زیر سئوال ببرد یک عذرخواهی بدهکار است چرا که این اقدام به هیچ وجه خدمت به آمریکا نیست. وی با این حال به نام ترامپ اشاره نکرده بود اما ترامپ روز پنجشنبه بی پرده به مک کین حمله کرد.
 
ترامپ در مجموعه پیامهایی در توییتر نوشت سناتور مک کین نباید در رسانه ها درباره موفقیت یا شکست یک ماموریت نظامی صحبت کند چرا که این کار تنها دشمن را جسورتر می کند. وی (مک کین) مدتهای زیادی است که در حال شکست است و دیگر نمی داند چطور پیروز شود. تنها نگاهی به اوضاعی که آمریکا در آن قرار دارد بیندازید، آمریکا در همه جا درگیر مناقشه و جنگ است.
 
ترامپ همچنین در توییتر نوشت رایان (نظامی کشته شده) در یک ماموریت موفق جان خود را از دست داد نه یک شکست. اکنون زمان آن است که آمریکا به خود بیاید و پیروزی را از سر بگیرد.

کلید واژه ها: مک کین


نظر شما :