انگلیس در اجرای برجام بدعهدی می‌کند

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۷ کد : ۱۹۶۷۸۸۶ سرخط اخبار
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه بد عهدی انگلیس در قرارداد فروش ۹۰۰ تن کیک زرد بر خلاف موافقنامه برجام است، گفت: بد عهدی انگلیس را در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می کنیم.
 
به گزارش تسنیم، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی انگلیس درباره فروش 900 تن کیک زرد به ایران، اظهار داشت: موضوع عدم فروش کیک زرد به ایران از سوی انگلیس در کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون تخصصی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه اقدام انگلیس در عدم فروش کیک زرد به ایران بر خلاف برجام است، تصریح کرد: بر اساس توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران می تواند از بازار جهانی کیک زرد تهیه کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگلیس دنبال رو سیاست های آمریکا در اجرای برجام و تعهداتش در توافقات هسته ای است، گفت: برخی طرف های غربی با برخی دلایل در اجرای قرارداد فروش 900 تن کیک زرد با ایران با وجود امضا و توافق برجام بدعهدی می کنند.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان وزارت خارجه بد عهدی انگلیس را با جدیت پی گیری کرده و منفعلانه عمل نکند، اظهار داشت: انتظار می رود دستگاه دیپلماسی در برابر این بدعهدی ها به گونه ای رفتار کند که تا دیگر اعضای 1+5 چنین اقداماتی را تکرار نکنند.

کلید واژه ها: کیک زرد


نظر شما :