مرکل امروز با وزیر دفاع عربستان دیدار می‌کند

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۹ کد : ۱۹۶۸۶۹۵ سرخط اخبار

صدراعظم آلمان امروز (یکشنبه) سفری کوتاه به جده عربستان خواهد داشت تا با مقامات عربستان دیدار و گفت وگو کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت مصراوی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز در سفری یک روزه به جده با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

به احتمال قوی مرکل در این سفر مشابه سفرهای قبلی که حتی در حضور سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان حجاب نداشت، پوشش لازم را نداشته باشد و به این ترتیب زنانی که در این سفر وی را همراهی می کنند نیز همانند مرکل لباس خواهند پوشید.

این سفر مرکل در شرایطی است که جامعه عربستان در حال تغییر است.

این کشور طی سال های اخیر، با کاهش شدید قیمت نفت و کسری بودجه مواجه شده است. آنچه عربستان به دنبالش است استفاده از این درآمدهای نفتی جهت حفظ قدرت خود در منطقه است. عربستان به کمک های اقتصادی آلمان چشم امید دارد و مسئولان این کشور امید دارند شرکت های متوسطی را مانند آلمان در این کشور راه اندازی کنند.

هدف صدراعظم آلمان از این سفر کوتاه یک روزه فراهم کردن مقدمات برگزاری کنفرانس سران گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان در ماه ژوئیه آتی است. در حالی که مساله سوریه نیز از مهمترین مسائل مطرح شده در این دیدار خواهد بود.

انتظار می رود در این سفر راه های برطرف کردن مواضع اقتصادی با هیئت اقتصادی همراه مرکل بحث و بررسی شود اما طرح های مجهز سازی عربستان به سلاح در این دیدار بررسی نمی شوند.

کلید واژه ها: مرکل


نظر شما :