گزارش نیوزویک درباره زندگی روزمره و علایق پوتین

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۲ کد : ۱۹۶۹۵۳۴ سرخط اخبار

هفته نامه نیوزویک در گزارشی برخی از کارهای روزانه ولادیمیر پوتین را که چشم اندازی از زندگی شخصی این رئیس جمهوری روسیه را نشان می دهد، بازگو کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، طبق پروفایلی که سال ۲۰۱۴ "بن جودا" از هفته نامه نیوزویک برای ولادیمیر پوتین نوشت، زندگی روزانه رئیس جمهوری روسیه شامل ساعت ها شنا، مصرف نکردن الکل و شب بیداری هاست.

بن جودا برای نگارش کتابی با عنوان "امپراتوری شکننده: چطور روسیه عاشق رفتار و کردار ولادیمیر پوتین شد" سه سال وقت صرف تحقیق درباره رفتار رهبران خارجی کرد.

در بخشی از یادداشت های او از زندگی پوتین آمده است: اگر می خواهید لبخند به لبان پوتین بیاورید، به او یک سگ خوش رفتار و تخم بلدرچین برای صبحانه بدهید. پوتین صبح ها دیر از خواب بلند می شود. نزدیک ظهر صبحانه می خورد. صبحانه او معمولا املت و یا غلات به همراه تخم بلدرچین و آبمیوه است. او به محض اتمام صبحانه اش، قهوه می خورد.

به گفته بن جودا، پوتین پس از آن به سراغ ورزش می رود. طبق گزارش نیوزویک، پوتین حدود دو ساعت شنا می کند و زمانی که در آب است، اغلب "بسیاری از تفکرات درباره روسیه را انجام می دهد."

رهبر کرملین پس از آن به باشگاهش می رود. سال ۲۰۱۵ تصویری از پوتین به همراه دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در حال نرمش کردن منتشر شد. طبق گزارش اسکوآیر، لباس تمرین پوتین ۳۲۰۰ دلار قیمت داشت.

محقق نیوزویک تاکید کرد، پوتین روی انتخاب لباس حساس است و لباس های سفارشی و کروات های مارک والنتینو را ترجیح می دهد. با این حال، وب سایت دولتی روسیه گزارش داده که برند مورد علاقه پوتین در پوشاک "کیتون" و "بریونی" است.

براساس گزارش نیوزویک، رئیس جمهوری روسیه معمولا کارش را عصر با مطالعه یادداشت ها آغاز می کند که این موارد شامل گزارش های اطلاعات داخلی و خارجی و نیز کلیپ هایی از رسانه های روسی و رسانه های بین المللی می شود. به جز موارد کاری، پوتین زیاد اهل مطالعه نیست و به شوخی گفته بود که یک رمان در سال ۲۰۰۶ خوانده است.

به نوشته این نشریه، هر از گاهی یکی از مشاوران پوتین یک ویدئوی آنلاین طنز از مسخره شدن او و دولتش نشان می دهد. در غیر این صورت، پوتین خیلی مایل به استقاده از تکنولوژی در کار نیست و پوشه های قرمز رنگ و اسناد کاغذی را ترجیح می دهد. او تا دیروقت بیدار است و کار می کند و سطح هوشیاری بالایی دارد. زمانی که پوتین به سفر می رود، همه چیز از ملحفه ها گرفته تا وسایل توالت و حتی ظرف میوه جایگزین می شود. او حتی میوه ای که میزبانش به او بدهد و اول توسط کرملین تمیز نشده باشد، نمی پذیرد.

روزنامه تلگراف پیشتر گزارش داده بود، بستنی پسته از جمله خوراکی های مورد علاقه پوتین است. او حتی یکبار به شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین حین نشست سال گذشته جی بیست، یک بسته بستنی هدیه داده بود. طبق گزارش ها، پوتین الکل مصرف نمی کند مگر در مراسم های رسمی. پوتین همچنین عاشق حیوانات است و خودش سه سگ دارد.

براساس همین گزارش، برنامه های او در آخر هفته منعطف تر می شود تا پوتین برای کلاس های زبان انگلیسی اش هم آماده شود. او گاهی یکشنبه ها دعا و اعتراف می کند. با این وجود، مقام های روسی نزدیک به رئیس جمهوری روسیه تاکید کردند که "زندگی او چندان شبیه مسیحیان مقید نیست."

هر چند هفته یکبار، برنامه کاری پوتین برای یکی از علایق سابقش همچون هاکی روی یخ خالی می شود. او تنها تماشاچی نیست و در یک لیگ بازی می کند و تیم بادیگاردها را به چالش می کشد.

طبق گزارش نیوزویک، پوتین علاقه بسیاری به ماندن در خانه دارد. گرچه مسیر رفتن به مسکو تنها ۲۵ دقیقه است، اما او سکونتگاهش را به کاخ کرملین ترجیح می دهد.  

کلید واژه ها: پوتیننیوزویکرئیس جمهوری روسیهمی دهد.


( ۱ )

نظر شما :