رایزنی موگرینی در بازگشت از تهران

۱۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۹ کد : ۱۹۷۰۷۶۰ سرخط اخبار

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیران امور خارجه آمریکا، روسیه، کانادا و چین در حاشیه نشست آسه آن درباره برنامه جامع اقدام مشترک و اجرای کامل این توافق گفت وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، فدریکا موگرینی و معاون رئیس اتحادیه اروپا در حاشیه کنفرانس مشترک وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آسه آن) و اتحادیه اروپا با وزرای امور خارجه آمریکا، روسیه، کانادا و چین دیدار کرد.
بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، موگرینی در این دیدار ها درباره سفرش به تهران و حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران گفت وگو و از ارزیابی تمام طرف های برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در ۲۱ ژوئیه مبنی بر اینکه تمامی آن ها به تعهد خود در این توافق پایبند هستند، استقبال کرد.
وی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: من به صورت مستقیم از تهران به اینجا آمده ام. در تهران در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهور ایران شرکت کرده بودم. خوشحال شدم که ایشان در سخنانش از تعهد خودش و ایران برای پایبندی به توافق هسته ای سخن گفت. به نظرم، این توافق، مولفه ای اصلی برای امنیت اروپا و آسیا و کل نظم جهانی است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بخش اعظم سخنانش را به روابط اروپا و حوزه شرق و جنوب شرق آسیا اختصاص داد و تاکید کرد: اتحادیه اروپا به توسعه همکاری ها با کشورهای عضو گروه آسه آن متعهد است و اینکه با همکاری هم می توان کارهای زیادی را در مقابله با چالش های امنیتی سنتی و غیرسنتی انجام داد.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا موگرینی


نظر شما :