صدر: برگزاری همه‌پرسی خودکشی است

۳۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۲ کد : ۱۹۷۱۹۵۷ سرخط اخبار
رهبر جریان «صدر» در عراق اعلام کرد، برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق خودکشی است.
 
به گزارش ایلنا به نقل از السومریه نیوز، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر در عراق، روز گذشته در بیانیه ای، برگزاری همه پرسی در اقلیم کرد شمال عراق را «خودکشی» نامید و ضمن درخواست از رهبران کرد برای صرف نظر کردن از برگزاری همه پرسی، از حکومت مرکزی عراق خواست تدابیر لازم در این خصوص را اتخاذ کند.
 
صدر در این بیانه آورده است: «به فتنه ها دقت کنید و مردم عراق را در این خصوص آگاه نمایید. به خصوص سیاستمداران در مطبوعات و حوزه های امنیتی از بالابردن حساسیت ها در این خصوص اجتناب کنند، چراکه شرایط حاضر تحمل چنین وضعیتی را ندارد.»
 
وی همچنین با بیان اینکه در مقابل دخالت اسرائیل در امور داخلی عراق دست بسته نخواهد بود، اتحاد عراق را جزو اصول اساسی خواند و افزود: «کردها در این وطن برادران ما هستند و متوجه خطری که به دلیل همه پرسی در تمامی جهات با آن مواجه خواهند شد، نیستند.»
 
رهبر جریان صدر افزوده است: «از رهبران کرد می خواهیم بدون تهدید به جدایی بر سر میز مذاکره حضور یابند. بدانید که در عراق تنها شما حضور ندارید که بخواهید شرایط استثنایی داشته باشید.»
 
مقتدی صدر همچنین از کشورهای همسایه خواسته از بحرانی تر کردن وضعیت اجتناب کنند و با تصریح بر اینکه مردم عراق قادر به حل مسائل خود هستند، تصریح کرد: نآنهایی که تروریسم را شکست داده اند از کابوس تجزیه ابایی ندارند.»

نظر شما :