واکنش ترامپ به خالی ماندن پست‌های دولتی

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۰ کد : ۱۹۷۲۹۸۵ سرخط اخبار

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا همچنان در پر کردن ده ها پست خالی در نهادهای دولت به ویژه وزارت امور خارجه ناکام مانده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس گزارش ها، ترامپ تاکنون تنها یک نفر از شش سمت مقابل وزیر امور خارجه را با موفقیت منصوب کرده و همچنین از مجموع ۲۴ دستیار وزیر امور خارجه تنها سه نفر مشخص شده اند.

در عین حال کارمندان نهاد دیپلماتیک دولت آمریکا وضعیت فعلی را یک "فاجعه" توصیف کرده اند.

ترامپ روز پنجشنبه در سخنانی درباره این وضعیت گفت: ما همه افرادی که آنها می خواهند را لازم نداریم. من یک آدم تجاری هستم. وقتی لازم نیست جایگاهی را پر کنیم پس آن را پر نکنیم.

وی ادامه داد: تنها چیزی که مهم است، من هستم. من تنها کسی هستم که اهمیت دارم. وقتی کار به اینجا می رسد این تنها سیاست مطرح است.

ترامپ این اظهارات را در مصاحبه ای طی پنجشنبه شب با "فاکس نیوز" در آستانه اولین تور سفرهایش به آسیا مطرح کرد.

تردید درباره تیلرسون

ترامپ در طول این مصاحبه با پرسشی درباره ارتباطش با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه دولتش که براساس گزارش ها در چندین موقعیت با رئیس جمهور اختلاف پیدا کرده روبرو شد.

ترامپ در پاسخ به اینکه آیا تیلرسون در مدت باقی مانده از ریاست جمهوری او همچنان در دولت خدمت خواهد کرد، پاسخ داد: باید ببینیم من نمی دانم که چه کسی قرار است در طول این مدت در آنجا باشد.

ترامپ در ادامه تاکید کرد: تیلرسون به سختی کار می کند و نهایت تلاشش را انجام می دهد.

تنش ها میان تیلرسون و ترامپ ماه گذشته میلادی بعد از یک گزارش شبکه ان بی سی نیوز درباره اینکه تیلرسون به ترامپ گفته "کودن" بالا گرفت.

این گزارش همچنین تصریح کرد که تیلرسون در تابستان امسال استعفا از سمتش را بررسی کرده و مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا با صحبت هایش او را از این کار منصرف کرده است.

تیلرسون بعدا در یک سخنرانی گزارش درباره تمایلش به استعفا را تکذیب کرد اما از پاسخ به سوال هایی درباره گزارش مربوط به کودن دانستن رئیس جمهور آمریکا خودداری کرد.

تیلرسون در سفر ۱۲ روزه ترامپ به آسیا او را همراهی نخواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه با همراه ملانیا ترامپ، همسرش این تور سفر به پنج کشور آسیایی را آغاز کرد.

در این سفر همچنین جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید و باب لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا او را همراهی می کنند.

کلید واژه ها: تیلرسون


نظر شما :