اسرائیل: آماده همکاری امنیتی با عربستان هستیم

۲۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۱ کد : ۱۹۷۳۲۹۹ سرخط اخبار

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در اولین مصاحبه از نوع خود با یک رسانه عربی از آمادگی این رژیم برای "تبادل اطلاعات با عربستان جهت مقابله با ایران" خبر داد و در عین حال وجود هرگونه نیت از سوی ارتش اسرائیل برای حمله با حزب الله لبنان را رد کرد.

به گزارش ایسنا، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگو با سایت خبری "ایلاف" گفت: توافق نظر کاملی میان ما و عربستان وجود دارد. این کشور  حتی یک روز هم با ما رویارویی نداشته و ما علیه یکدیگر نجنگیده ایم. من بر این باورم اتفاق نظر کاملی میان ما و آنها در مورد محور ایران وجود دارد.

او افزود: من در جمع روسای ستادهای مشترک در واشنگتن بودم و هنگامی که سخنان نماینده عربستان را شنیدم فکر نمی کردم که دیدگاه وی با آنچه که من در مورد ایران و لزوم رویارویی با آن در منطقه فکر می کنم، تا این حد مطابقت داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا رژیم صهیونیستی اخیرا با عربستان اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته یا خیر؟ گفت: در صورت لزوم ما آماده همکاری و همکاری اطلاعاتی هستیم. منافع مشترک بسیاری میان ما و سعودی ها وجود دارد.

گادی آیزنکوت در مورد اینکه آیا این رژیم ضرباتی را به حزب الله لبنان وارد خواهد کرد؟ گفت: ما تصمیمی مبنی بر اقدام به حمله علیه حزب الله لبنان و اعلام جنگ با آن نداریم اما هیچ گونه تهدید استراتژیکی را علیه اسرائیل نخواهیم پذیرفت.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی افزود: فرصتی برای ایجاد  ائتلاف بین المللی جدیدی در منطقه به رهبری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا وجود دارد و لازم است طرح بزرگ استراتژیک و کلی را برای "متوقف ساختن خطر ایران"وضع کرد. ما آماده تبادل تجربیات با کشورهای عرب میانه رو و تبادل اطلاعات برای مقابله با ایران هستیم.

مصاحبه آیزنکوت نه تنها اولین مصاحبه در نوع خود با یک رسانه های سعودی است بلکه اولین مصاحبه یک مقام صهیونیستی در این سطح با یک روزنامه عربی است. این مصاحبه در مقر ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در تل آویو انجام شد.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی


نظر شما :