کاخ سفید نپذیرفتن پنس از سوی عباس را تاسف‌بار خواند

۲۰ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۹۷۳۶۹۳ سرخط اخبار

در حالیکه تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار اتخاذ مواضعی جسورانه در قبال به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل شده است، دولت ترامپ با سرزنش کردن مواضع اخیر فلسطین اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فرصت به وجود آمده برای مذاکره را از بین برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، در مرحله بسیار خطرناک و حساسی هستیم که مستلزم اتخاذ تصمیم گیری های فلسطینی و عربی "جسورانه" است.

ابوردینه تاکید کرد، دیدار امروز (دوشنبه) محمود عباس و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر در خصوص آخرین تحولات مربوط به فلسطین و اتخاذ موضع گیری کشورهای عربی در مقابل به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

وی خاطرنشان کرد: عباس قبل از رفتن به استانبول دیدارهایی را با مقامات عربی درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل  خواهد داشت.

این در حالیست که یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفته است، عدم استقبال محمود عباس از مایک پنس، معاون ترامپ در سفر آتی اش به خاورمیانه بار دیگر فرصت های مذاکره را از بین برد.

جارود آگن از کارمندان ارشد پنس و سخنگوی او تاکید کرد، این بسیار تاسف بار است که محمود عباس بار دیگر از فرصت مذاکره دور می شود.

پیشتر مشاور محمود عباس اعلام کرده بود، در اعتراض به رسمیت شناختن قدس و تصمیم ترامپ در این زمینه محمود عباس با مایک پنس دیدار نخواهد کرد.

این مقام آمریکایی عنوان داشت: مایک پنس در این سفر به دیدار با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل چشم دوخته در حالی که امیدی به دیدار با هیچ یک از مسؤولان تشکیلات خودگردان فلسطین ندارد و گویا این گونه است که آنها با پنس دیدار نخواهند داشت.

وی افزود: ترامپ به این دلیل پنس را به منطقه فرصت می فرستد که بار دیگر به شرکای منطقه ای تاکید کند که دولت آمریکا برای مقابله با افراط گرایی آماده است که به نوعی آمال و ثبات منطقه را از بین می برند.

این مقام خاطرنشان کرد: دولت ترامپ به رغم این مساله به تلاش های خود برای تحقق رویای صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها ادامه می دهد و با جدیت برای آماده سازی طرح صلح تلاش می کند.

کلید واژه ها: پنس محمود عباس


نظر شما :