ظریف: شهادت پرستار فلسطینی ننگ مضاعف رژیم صهیونیستی است

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۰۴ کد : ۱۹۷۷۰۴۵ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه ایران شهادت پرستار زن فلسطینی در غزه را ننگی دیگر بر ننگ های رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف در پیامی توئیتری با اشاره به وتوی قطعنامه ی سازمان ملل در محکومیت کشتار مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، قتل پرستار زن فلسطینی از سوی نیروهای اشغالگر صهیونیست را ننگی روی ننگ دانست.
وزیر امور خارجه ایران نوشت: در هفته ای که رژیم صهیونیستی پیامی احمقانه به ایرانیان می فرستد و همزمان حامیان آمریکایی این رژیم قطعنامه ای در محکومیت استفاده از نیروی مرگبار علیه تظاهرکنندگان غیرمسلح را وتو می کنند، تک تیراندازان این رژیم پرستار فلسطینی را که به زخمی ها رسیدگی می کرد، به قتل می رسانند. این یعنی ننگ روی ننگ.
منابع فلسطینی شامگاه جمعه گزارش دادند که «رزان اشرف النجار» پرستار زن فلسطینی که در جریان دهمین جمعه از تظاهرات بازگشت در مرز غزه و سرزمین های اشغالی در حال امدادرسانی بود به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید شد.
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه و همزمان با برگزاری راهپیمایی بازگشت در مرز فلسطین اشغالی در غزه، نشستی برای بررسی کشتار فلسطینیان از سوی نیروهای صهیونیست برگزار کرد.
اما بار دیگر تلاش های جامعه جهانی برای حمایت از مردم فلسطین و مسئول کردن رژیم اشغالگر علیه جنایت های خود با وتوی قطعنامه پیشنهادی کویت توسط آمریکا بی نتیجه ماند.
با این حال، موافقت 11 عضو شورای امنیت با این قطعنامه نشان از خشم جامعه جهانی از جنایت های رژیم صهیونیستی و وجود یک اراده جهانی برای مقابله با اقدامات این رژیم دارد.
از طرف دیگر قطعنامه پیشنهادی آمریکا در خصوص سرزمین های اشغالی تنها با موافقت خود آمریکا همراه بود و این قطعنامه نیز بدون هیچ رای موافقی از دستور کار شورای امنیت خارج شد.
شهادت این جوان داوطلب 21 ساله فلسطینی با واکنش گروه ها و شخصیت های فلسطینی مواجه شد. جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای شهادت اشرف النجار را تسلیت گفت و خواستار حضور گسترده مردم در تظاهرات علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی شد.
در همین حال سازمان آزادیبخش فلسطین روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که طی ماه گذشته (می) 84 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید و 6700 تن نیز زخمی شدند.

 

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی


نظر شما :