نتانیاهو: با پامپئو درباره اعمال تحریم‌های بین‌المللی حزب‌الله لبنان توافق کردیم

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۷ کد : ۱۹۸۰۴۸۱ سرخط اخبار

خست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کابینه این رژیم اعلام کرد که با وزیر امور خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه حزب الله لبنان به توافق رسیده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا،‌ ‌بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی با گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش این رژیم گفت‌: من به کابینه امنیتی اعلام کردم که با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه حزب الله به توافق رسیده‌ایم.

نتانیاهو مدعی شد: هدف حزب الله از ایجاد تونل‌هایی در مرزهای اسرائیل ورود خرابکاران به داخل اراضی اسرائیل بوده و این بخشی از طرح گسترده برای اشغال منطقه الجلیل است. من از سازمان ملل خواستم نشست فوق‌العاده‌ای در شورای امنیت برای بررسی این مساله برگزار کند.

رویترز به نقل از نتانیاهو گزارش داد، اسرائیل تصمیم در خصوص تونل‌ها را چند هفته پیش گرفت و از روز سه شنبه شروع کرد و این جزئی از عملیات استقرار در تمام جبهه‌ها برای دفاع از اسرائیل است.

نتانیاهو گفت‌: لبنان مسؤولیت اجازه دادن به حزب الله برای ایجاد تونل‌هایی در مرز با اسرائیل را برعهده دارد. تعداد نیروهای ایرانی در سوریه و در نزدیکی مرز با اسرائیل به دلیل عملیات ارتش ما کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: آمریکا به طور کامل از عملیات "سپر شمال" برای نابودی تونل‌های حزب الله حمایت می‌کند. ما توانایی‌های نظامی و تکنولوژی خود را برای مبارزه با تهدید تونل‌ها در مرزهای شمالی با لبنان و مرزهای جنوبی با نوار غزه افزایش داده‌ایم.

همچنین آیزنکوت بر ادامه اهمیت عملیات "سپر شمال" تاکید و ادعا کرد: هدف از این عملیات مهار خطر حزب الله و ممانعت از موضع گیری ایران در مرزهای شمالی است. ما حدود یک ماه پیش موعد عملیات را برای هدف قرار دادن تونل‌های حزب الله که تا داخل اراضی اسرائیل کشیده شده است مشخص کرده‌ایم.

آیزنکوت تاکید کرد: ساکنان شمال اسرائیل می‌توانند در امنیت زندگی کنند و به ما اعتماد داشته باشند، چرا که ارتش اسرائیل توانایی بالایی برای تعامل با این تونل‌ها را دارد. تهدید علیه ساکنان شمال اسرائیل وجود داشت برای همین ارتش وارد عمل شد تا آنها مجددا احساس امنیت داشته باشند.

وی گفت‌: عملیات سپر شمال با هدف از بین بردن خطر ایران در مرزهای شمالی است.

همچنین افیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی یک ویدیو از داخل یکی از تونل‌های حزب الله لبنان که در امتداد کفر کلا تا اراضی اسرائیل قرار دارد منتشر کرد.

وی روز سه‌شنبه از آغاز عملیات سپر شمال برای از بین بردن تونل‌های حزب الله در مرزهای شمالی خبر داده بود.

کلید واژه ها: بنیامین نتانیاهومایک پمپئو


نظر شما :