رژیم صهیونیستی، در شورای حقوق بشر سازمان ملل محکوم شد

۰۲ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۴ کد : ۱۹۸۲۳۶۶ سرخط اخبار

شورای حقوق بشر سازمان ملل در قطعنامه‌‌ای رژیم صهیونیستی را به دلیل اعمال خشونت علیه شهروندان غزه‌‌ای در جریان تظاهرات اعتراضی سال گذشته محکوم کرد.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، شورای حقوق بشر سازم ملل متحد روز جمعه رژیم صهیونیستی را به خاطر اعمال خشونت علیه شهروندان غزه محکوم کرد.

به نوشته «دیلی استار» در قطعنامه‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی به دلیل  استفاده آشکار و عمدی از اقدام‌های غیرقانونی ، کشنده و اعمال خشونت شدید علیه شهروندان معترض در غزه محکوم شناخته شده است.

کمیته مذکور در این قطعنامه اجرای عدالت برای همه ناقضان قانون را خواستار شده است. پیش نویس این قطعنامه ابتدا از سوی پاکستان و به نمایندگی از سازمان همکاری‌های اسلامی مطرح شد و روز جمعه  با ۲۳ رای موافق ، ۸  رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع  به تصویب رسید.

آمریکا سال گذشته با اتهام زنی به شورای حقوق بشر سازمان ملل، مدعی شده بود که این نهاد جهانی دارای «مواضع ضد اسرائیلی» است و به با همین ادعا از شورا خارج شد.

متن این قطعنامه بر اساس گزارش تیم تحقیقی  سازمان ملل تدوین شد. در گزارش تیم حقیقت‌یاب سازمان ملل اشاره شده  که نیروهای صهیونیستی در غزه علیه بشریت مرتکب جنایت شده و در جریان تظاهرات هفتگی سال گذشته،  ۱۸۹ فلسطینی را شهید و بیش از ۶۱۰۰ تن از آن‌ها را مجروح ساختند.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی


نظر شما :