عراقچی از یکشنبه به عمان، کویت و قطر سفر می کند

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۱۱ کد : ۱۹۸۳۶۸۷ سرخط اخبار

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی ها و مشورت های سیاسی و دیپلماتیک فشرده توسط وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه از فردا (یکشنبه) به سه کشور عمان، کویت و قطر سفر می کند.

بررسی تحولات سریع بین المللی در روزهای اخیر به ویژه در حوزه خلیج فارس، موضوع رایزنی های معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این سفرها خواهد بود.

سفر عراقچی به مسقط، کویت و دوحه در حالی صورت می گیرد که محمدجواد ظریف نیز از عصر امروز (شنبه) به منظور رایزنی با مقامات عراقی وارد بغداد شد. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از بعد از اعلام شورای عالی امنیت ملی کشورمان در توقف برخی تعهدات برجامی ایران در اولین سالگرد خروج آمریکا از برجام، به مسکو، عشق آباد، دهلی نو، توکیو و پکن سفر کرد و پنجشنبه دوم خرداد نیز به اسلام آباد رفت و رایزنی هایی را با مقامات این کشورها درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی داشت.

از سوی دیگر تهران در همین مدت میزبان وزرای خارجه قطر و عمان بود و پنجشنبه دوم خرداد نیز مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان با سفری یک روزه به تهران با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

عراقچی در این دیدار با تاکید بر پایان خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران، تعهدات کشورهای باقی مانده در برجام پس از خروج آمریکا از این توافق را یادآوری و بر ضرورت اجرای این تعهدات بر اساس چهار بیانیه کمیسیون مشترک برجام تاکید کرد.
در این دیدار همچنین، پلوتنر بر ادامه تعهد کشورش به برجام تاکید کرد و گفت: کشورهای اروپایی به تلاش ها و مشورت های خود برای تامین خواسته های ایران و حفظ برجام ادامه خواهند داد.


نظر شما :