نقوی‌حسینی: عربستان به سوی تنش‌زدایی گام بر می‌دارد

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ کد : ۱۹۸۵۰۶۶ سرخط اخبار

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «مسیر عربستان سعودی در حال تغییر جدی است»، گفت به نظر می‌رسد آنها به سوی تنش‌زدایی گام برمی‌دارند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رفع توقیف نفتکش ایرانی از بندری در عربستان سعودی گفت: اشتباهات رخداده در منطقه خلیج فارس همچون جنگ بی‌نتیجه در یمن، باتلاقی برای نیروهای عربستان سعودی و امارات ایجاد کرد اخیرا شاهد تغییر موضع امارات مبنی بر خروج ائتلاف یمن بودیم که می‌توان گفت مجموعه این تحولات باعث شد عربستان سعودی به مسیر دیگری رود.

وی با تاکید بر این‌که «تنش در منطقه به نفع هیچ کسی نیست»، ادامه داد: هیچ کشوری از تنش سود نمی‌برد که این شامل عربستان سعودی هم می‌شود. عربستان سعودی نه تنها سودی از این تنش‌ها نبرده که مجبور بوده امکانات و جنگ‌افزارهای نظامی خریداری کند و خساراتی هم متحمل شده است به نظر می‌رسد مسیر عربستان سعودی در حال تغییر جدی است البته که همکاری‌ آنها با آمریکا براساس توافقات و قراردادهای قبلی ادامه دارد و اخیرا هم آمریکا با ارسال سلاح به عربستان سعودی موافقت کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «عربستان سعودی به سوی تنش‌زدایی گام برمی‌دارد»، اظهار کرد: معمولا گفت‌وگوها و تنش‌زدایی با گام‌های خرد انجام می‌شود لازم است که وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی نیز در این باره فعال باشند.

انتهای پیام


( ۴ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۳:۴۱
توبه گرگ مرگ است.عربستان همواره در منطقه محرک خرابکاری ونیروی مقابل حرکات مردمی در منطقه بوده است.از حضور نیروهایش در یمن در مقابل مصر . تا حضورتروریستها در افغانستان ،تحریک وکمک دهها میلیاردی به عراق در حمله به ایران وتحریک دیگران به تصرف عراق و....... از زمانی که الجبیر وارد کادر تصمیم گیر دیپلماسی خارجی عربستان شد این تحریکات تشدید هم شد.محمد بن سلمان هم که ولیعهد شد دیگر تمام مهره ها همسو با خرابکاری در منطقه شدند.اگر عربستان تا کنون عمر حکومتی داشته است احترام مسلمانان به حرمین شریفین در خاک عربستان ومحافظت دیگران از این حکومت ارتجاعی بخاطر دلارهای نفتی در خدمت انان است.بخشی از احترامی که مسلمانان به حرمین شریفین میگذارند نا خواسته نصیب عربستان میگردد.دولت ارتجاعی عربستان از مسلمانی مسلمانان در جهت اهداف خود ودیگران سوئ استفاده میکند. اگر میخواهید از تشنجات کم کنید و ارتباطاتی دیپلماتیک داشته باشید اشکالی بر ان متصور نیست ولی فریب عربستان را نخورید وهمواره مواظب تحریکات انان با قدرت حضور داشته باشید.عربستان هیچگاه در جهت اهداف مردمی منطقه نه در فلسطین ونه در کشورهای اسلامی قدمی برنداشته است.عربستان ریا کار وفریب کاراست.