تشکر ترامپ از ایران بخاطر آزادی شهروند چینی- آمریکایی

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۷ کد : ۱۹۸۸۰۲۳ سرخط اخبار

رئیس جمهور آمریکا پس از آزادی شهروند چینی- آمریکایی، از ایران به خاطره "مذاکره منصفانه" در این زمینه تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به آزادی ژیو وانگ شهروند چینی- آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود، واکنش نشان داد.

ترامپ نوشت: او [ژیو وانگ] که در دوران دولت اوباما -علی‌رغم هدیه 150 میلیارد دلاری- بازداشت شده بود، در دولت ترامپ بازگشت. از ایران به دلیل یک مذاکره بسیار منصفانه تشکر می‌کنم. دیدید، می‌توانیم با یکدیگر به توافق دست یابیم.

به گزارش ایسنا، آزادی زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در زندان بود، در مقابل آزادی دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه‌های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود انجام شد. این امر با تلاش ها و پیگیری های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس به سرانجام رسید.

بنا بر اعلام مسئولان کشورمان، در این روند با تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی ژیو وانگ که به جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رافت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

دونالد ترامپ روز گذشته نیز خود، خبر آزادی این شهروند آمریکایی را اعلام کرد. همچنین وزیر امورخارجه مریکا با انتشار یک توئیت از عملکرد سازنده ایران در این زمینه ابراز خرسندی کرد.

کلید واژه ها: دونالد ترامپ تبادل زندانیان


( ۱ )

نظر شما :