وزیر دفاع: برای تقویت قدرت موشکی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت

۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰ کد : ۱۹۸۸۴۹۰ سرخط اخبار

امیر سرتیپ حاتمی: برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا، برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

برای تقویت قدرت موشکی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا، برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.
امیر سرتیپ حاتمی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت ۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت؛ این روز بزرگ را نماد آگاهی، هوشیاری، ولایتمداری و بصیرت ملت سرافراز ایران اسلامی در مقابله با هجمه‌های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی دانست و با تحلیل شرایط اجتماعی حوادث دی ماه سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: در شرایطی که فضای سیاسی اجتماعی جامعه غبار آلود می‌شود و فتنه‌ها از گوشه و کنار سر بر می‌آورند، آن چیزی که می‌تواند موجبات نجات و سربلندی یک ملت را فراهم کند، بصیرت دینی و انقلابی مردم است که ارزش و یژه‌ای دارد.
وی افزود: تلاش دشمنان انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر همواره بر این مبنا بوده است که جای حق و باطل تغییر کند تا سره از ناسره مشخص نشود و مردم قدرت تشخیص حقیقت را نداشته باشند، اما به کوری چشم بدخواهان این انقلاب، ملت عزیز ایران اسلامی همواره در برهه‌های حساس، با وحدت کلمه و بدون تردید از حق و حقیقت دفاع کرده و موجب خلق حماسه‌های بزرگ شده اند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: حماسه بزرگ ۹ دی در سراسر کشور پهناور ایران اسلامی آوردگاه عشق ورزی و وفاداری امت اسلامی به امام و مقتدای خود بود که آمدند تا با ایفای نقش ملی خود، امید دشمنان را ناامید کنند.
امیر سرتیپ حاتمی با نگاهی گذرا به واقعه عبرت انگیز و درس آموز کربلای حسینی در سال ۶۱ هجری قمری افزود: در حادثه کربلا، مردم بی بصیرت، دنیاپرست و ناآگاه در مقابل امام معصوم و امام زمانشان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گرفتند و نتوانستند جبهه حق را از باطل تشخیص دهند.
وی با اشاره به نقش تاریخی و تعیین کننده حضرت زینب (س) در حماسه حسینی گفت: در واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س) با بصیرت بی نظیر و دشمن شناسی بی بدیل و شناساندن ابعاد فتنه یزیدیان به مردم موجب رسوایی و سرافکندگی آنان شد و نه تنها اجازه نداد دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) طومار اسلام ناب محمدی (ص) را درهم بپیچند بلکه با پیام رسانی علوی خود نقش بی نظیری در ماندگاری و جاودانی نهضت عظیم کربلا ایفا کرد و براین اساس حماسه عاشورا مبدا تحولات تاریخ اسلام و زنده ماندن اسلام شد.
امیر سرتیپ حاتمی با تبیین و معرفی تهدیدات و فتنه‌های مختلفی که در طول ۴۰ سال عمر پربرکت نظام اسلامی، کشور و نظام اسلامی را درگیر خود کرده است، افزود: اولین فتنه در روز‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، توسط گروهک‌های ضد انقلاب با محوریت گروهک منافقین شکل گرفت که هدف اصلی شان ضربه زدن به موجودیت انقلاب اسلامی بود که این خباثت‌ها و دشمنی‌ها به ترور و شهادت هزاران نفر از جوانان و مردم بی گناه و مظلوم ایران اسلامی منجر شد.
وزیر دفاع با بیان اینکه دومین توطئه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل جنگی تمام عیار از سوی نظام استکبار جهانی با محوریت رژیم بعث عراق به کشور و ملت مظلوم ایران اسلامی بود، گفت: هدف این جنگ سرنگونی جمهوری اسلامی ایران و تجزیه و فروپاشی و تفرقه جغرافیایی کشور بود و این بار نیز با عنایت خداوند متعال، رهبری‌های پیامبرگونه امام راحل عظیم الشأن و آگاهی، هوشیاری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی و ایثارگری و جانفشانی شهیدان سرافرازمان، نقشه دشمن با شکست مواجه شد و ملت ایران اسلامی با سربلندی از این آزمون الهی خارج شدند.
امیر سرتیپ حاتمی بروز و ظهور تروریست‌ها در کشور‌های همسایه نظیر عراق و سوریه و ایجاد نا امنی، رعب، وحشت، جنایت را از دیگر وجوه فتنه نظام سلطه در منطقه و علیه امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: بحمدالله با هوشمندی حکیمانه مقام معظم رهبری و عمل و اقدام مردم و نیرو‌های مسلح کشور‌های عراق و سوریه و رزمندگان محور مقاومت این فتنه و توطئه نیز با شکست مواجه شد.
وی با تشریح جایگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: کشور عزیزمان ایران اسلامی در نقطه راهبردی قرار گرفته است و همواره با تأکید بر اصول اساسی و سیاست راهبردی خود که همانا حفظ استقلال، آزادی و نفی هر گونه سلطه است در برابر هر زیاده خواه و سلطه گری ایستادگی کرده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح مهمترین مولفه استقلال، آزادگی و سربلندی کشور را داشتن قدرت ملی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و دفاعی دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی می‌دانند که ملت بزرگ ایران اسلامی در راه دستیابی به عزت و افتخار روز افزون خود ذره‌ای از دستیابی به قدرت ملی و قدرت دفاعی خود فروگذار نخواهد کرد و در این مسیر پرفراز و نشیب در مقابل شدیدترین تحریم‌ها نیز ایستادگی خواهد کرد.
وی با اشاره به لزوم افزایش قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برغم شدید‌ترین تحریم‌های حوزه نظامی گفت: دشمنان این مرز و بوم می‌دانند که برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی درنگ پاسخ دادیم و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با تشریح مسیر نورانی انقلاب اسلامی در طول گام اول انقلاب خاطرنشان کرد: بی تردید همان طوری که ملت ایران اسلامی توانست از گذرگاه پرخطر جنگ تحمیلی و توطئه‌های گوناگون با سربلندی و افتخار خارج شود در این برهه تاریخی نیز با تکیه بر توانمندی ها، ظرفیت‌ها و اراده‌ها و انگیزه‌های جوانان خواهیم توانست این مقطع را نیز پشت سر بگذاریم و به قله‌های پیشرفت و عزت روز افزون دست یابیم.

کلید واژه ها: امیر حاتمی توان موشکی


نظر شما :