عربستان و آمریکا رزمایش مشترک دریایی در «خلیج فارس» برگزار کردند+تصاویر

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۹۸۹۷۶۸ سرخط اخبار

عربستان از آغاز یک رزمایش دریایی با آمریکا با هدف تقویت امنیت دریایی و محافظت از آب‌های منطقه خبر داد.

عربستان و آمریکا رزمایش مشترک دریایی در «خلیج فارس» برگزار کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رزمایش مشترک عربستان سعودی و آمریکا با عنوان «مدافع دریا» روز یکشنبه در خلیج فارس آغاز شد.

به نوشته وبگاه «سعودی گزت» این رزمایش با شرکت سرلشکر «فهد الغفیلی» فرمانده نیروی دریایی عربستان و دریاسالار «جیمز مالوی» معاون فرماندهی ناوگان پنجم  آمریکا در منطقه  در پایگاه دریایی «ملک عبدالعزیز » در شرقی «جبیل» آغاز شد

سعودی گزت به نقل از  خبرگزاری  رسمی عربستان گزارش داد  که در این  تمرین، سرلشکر الغفیلی به همراه جیمز مالوی از یک قایق گشتی آمریکایی بازدید کردند.

13981204000716_Test_NewPhotoFree.jpg

 

سرتیپ «محمد الغمدی» فرمانده این رزمایش نیز درباره اهداف برگزاری این رزمایش گفت که رزمایش مدافع دریا با هدف تقویت امنیت دریایی، محافظت از آب‌های منطقه و تقویت همکاری‌های نظامی و تبادل تجربیات جنگی بین نیروی دریایی عربستان و نیروی دریایی ایالات متحده انجام می‌شود.

آمریکا از جمله تامین‌کنندگان اصلی تجهیزات نظامی عربستان محسوب می‌شود و انواع تجهیزات پدافندی نیز در این کشور مستقر کرده است. آمریکا بارها تعهد خود از دفاع از عربستان را اعلام کرده است. 

چندی قبل ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقردر غرب آسیا رزمایش بزرگ با مشارکت چندین کشور  از جمله عربستان در خلیج فارس، دریای عمان، دریای سرخ و خلیج عدن برگزار کرد.

کلید واژه ها: عربستان و امریکا


( ۱ )

نظر شما :

ﻓﺪﻭﻱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۵
اﻳﻦ نو ﻛﻴﺴﻪ ﻫﺎﻱ ﺟﻨﻮﺏ ﺧﻠﻴﺞ ﻓﺎﺭﺱ ﺩﺭ ﻟﺒﺎﺱ ﻧﻆﺎﻣﻲ ﭼﻘﺪﺭ ﺧﻨﺪﻩ ﺩاﺭ ﻫﺴﺘﻨﺪ.