اهانت مکرون به پیامبر (ص) نشانه‌ای از رفتارهای دوگانه مدعیان دمکراسی غرب است

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰ کد : ۱۹۹۶۶۰۸ سرخط اخبار

 نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها تاکید کردند: اهانت رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) به بهانه‌ حمایت از آزادی بیان نشانه‌ای روشن از رفتارهای دوگانه و تبعیض آمیز مدعیان تمدن و لیبرال دمکراسی غرب است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها در نهمین گردهمایی خود در بیانیه‌ای در محکومیت اقدام رییس جمهوری فرانسه در حمایت از توهین کنندگان به پیامبر اسلام (ص)، تصریح کردند: این اهانت غیر قابل گذشت در حالی صورت می‌پذیرد که کوچکترین اقدام در انکار افسانه جعلی هولوکاست از سوی دولت فرانسه با توقیف کتاب و حکم محکومیت به زندان و آزار و اذیت فرهیختگان و اندیشمندان آزاداندیش مواجه می‌شود.

در این بیانیه آمده است: البته از حکومتی که در کارنامه سیاه حکمرانی خود، کشتار و آزار و تحقیر یک میلیون مسلمان مظلوم الجزایری و تجاوز و هتک حرمت و تحقیر صدها هزار انسان بی‌پناه را در آفریقا ثبت کرده است، این اقدامات موهن جای شگفتی ندارد به ویژه اینکه مطابق آمار و مستندات موجود، این کشور اروپایی با رشد فزاینده اسلام گرایی مواجه است و ادامه این روند، دولت مردان فرانسوی را با نگرانی‌های زیادی مواجه کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: اکنون همه جهانیان می‌دانند که رییس دولت کنونی فرانسه بیش از یک سال است در کوران اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف گرفتار شده و هر از چندگاهی می‌کوشد تا با حادثه سازی‌های مشکوک و مبهم، افکار عمومی را از عملیات فراگیر سرکوب‌ خشن  پلیس منحرف سازد.

نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها در این بیانیه تاکید کردند: بدون تردید در شرایطی که آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپا در مصاف با اسلام عزیز، موج بیداری و مقاومت اسلامی، دچار شکست‌های راهبردی شده و از چهره‌سازی‌ و جریان‌سازی‌ بدلی برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام عاجز مانده‌اند، در صدد برآمده‌اند تا با نقشه سازمان‌ها و اندیشکده‌های صهیونیستی، جبهه جدیدی را علیه اسلام و مسلمانان بگشایند و انتقام شکست‌های جبران ناپذیرشان را این بار در این گونه اقدامات موهن و ضد انسانی بگیرند.

این بیانیه می‌افزاید: ما نمایندگان ولی فقیه در استان‌های کشور جمهوری اسلامی ایران، شرکت کننده در نهمین گردهمایی نهاد نماز جمعه با اظهار تنفر و محکومیت شدید هر گونه اهانت به مقدسات ادیان توحیدی به ویژه ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) تمامی آزادی خواهان و فرهیختگان و نخبگان ادیان آسمانی را به واکنش مناسب و قاطع فراخوانده و از ائمه جمعه و جماعات جهان اسلام، علما و دانشمندان بلاد اسلامی می‌خواهیم تا با آگاه سازی عمومی و افشای توطئه‌های استکبار جهانی، ملت‌های مسلمان را به وحدت و اتحاد عملی در مقابل دشمنان اسلام دعوت کنند.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» طی روزهای گذشته کاریکاتورهای توهین‌آمیزی را نسبت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) منتشر کرد که با حمایت رییس ‌جمهوری فرانسه همراه شد.  

«امانوئل مکرون» رییس‌جمهوری فرانسه یکشنبه ‌شب در پیامی توییتری نوشت: ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. ما با روحیه‌ای صلح‌جویانه به همه تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم. ما گفتار نفرت‌پراکنانه را نمی‌پذیریم و از گفت‌وگوی عقلانی دفاع می‌کنیم. ما همیشه در طرف کرامت انسانی و ارزش‌های جهان شمول خواهیم ماند.

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشته، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.


نظر شما :