درخواست امارات برای نشست شورای امنیت درباره حملات انصارالله

۲۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۵ کد : ۲۰۰۹۲۳۱ سرخط اخبار

در پی حمله اخیر انصارالله به قلب امارات، ابوظبی از شورای امنیت سازمان ملل خواست نشستی فوق العاده در این باره تشکیل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، روز دوشنبه انصارالله یمن در عملیاتی دقیق و موفق تحت عنوان "گردباد یمن" فرودگاه ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح در نزدیکی این فرودگاه را هدف گرفت.

در این راستا خبرگزاری اماراتی "وام" گزارش داد که ابوظبی نامه‌ای به سفیر نروژ در سازمان ملل که رئیس دوره‌ای شورای امنیت برای ماه ژانویه است، ارسال و در آن درخواست تشکیل جلسه شورا در مورد حملات پهپادی اخیر به ابوظبی را مطرح کرده است.

این خبرگزاری افزود: نامه ابوظبی ضمن محکوم کردن عملیات انصارالله در خاک امارات، از شورای امنیت می‌خواهد که این حملات را به شکلی صریح و یک صدا محکوم کند.

لانا نصیبه، نماینده دائم امارات در سازمان ملل گفت: این اقدامات "غیرقانونی و هشدار دهنده" گام دیگری در تلاش حوثی‌ها برای "گسترش ​​هرج و مرج" در منطقه ما و تلاش دیگری برای استفاده از ظرفیت هایی است که آنها به‌ طور "غیرقانونی و برخلاف تحریم‌های اعمال‌شده" توسط سازمان ملل، برای "تهدید صلح و امنیت" به دست آورده‌اند.

بیشتر بخوانید

تل‌آویو عزای حمله یمن به ایلات را گرفته

صبح روز دوشنبه، انصارالله یمن محوطه جدیدالتاسیس در نزدیکی فرودگاه بین المللی ابوظبی را هدف قرار دادند که در این حمله سه مخزن نفت منفجر شدند.

انصارالله یمن این حمله را آغازی برای حملات گسترده تر علیه اهداف حساس و مهم در امارات می‌داند.

همبستگی اسرائیل
به دنبال حملات پهپادی روز دوشنبه انصارالله به امارات، مقامات تل‌آویو روز سه شنبه حمایت خود از ابوظبی در مقابله با آنچه "تروریسم" خواندند اعلام کردند.

خبرگزاری اماراتی وام اعلام کرد که محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی سه شنبه شب با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌ رژیم صهیونیستی گفتگوی تلفنی کرد که طی آن هرتزوگ عملیات "گردباد یمن" انصارالله را محکوم کرد.

این آژانس گزارش داد که هرتزوگ بر حمایت کامل اسرائیل از امارات در "دفاع از امنیت و حاکمیت خود" تاکید کرد.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل هم در اظهاراتی حمله به ابوظبی را به شدت محکوم کرد.

پاسخ ائتلاف
ائتلاف تحت رهبری عربستان هم از دوشنبه شب بمباران صنعا، پایتخت یمن را در پاسخ به عملیات پهپادی در امارات تشدید کرده است.

رسانه‌های یمنی اعلام کردند که در حملات ائتلاف به محله‌های صنعا، ۱۴ نفر از جمله زن و کودک کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.


( ۲ )

نظر شما :