۳ شهید و ۶۹ زخمی در درگیری میان مقاومت فلسطین و نظامیان صهیونیست در نابلس

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۳ کد : ۲۰۱۳۷۵۳ سرخط اخبار

منابع خبری فلسطین از درگیری مسلحانه میان نیروهای مقاومت و نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در نابلس خبر دادند. همچنین در این درگیری سه تن از جمله دو تن از فرماندهان گردان‌های شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح در نابلس به شهادت رسیدند و ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، شبکه روسیا الیوم امروز (سه‌شنبه) به نقل از منابع رسانه‌ای فلسطین اعلام کرد که نیروهای رژیم صهیونیستی صبح امروز به محله قدیمی نابلس در کرانه باختری یورش برده و اقدام به هدف قرار دادن خانه شماری از مبارزان در این منطقه کردند اما آن‌ها تسلیم نشده و با صهیونیست‌ها درگیر شدند.

جوانان فلسطینی نیز به مقابله با اشغالگران اسرائیلی پرداخته و به سمت آن‌ها سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

طبق این گزارش، پس از یورش صهیونیست‌ها نیروهای تیپ سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در نابلس با نیروهای این رژیم درگیر شدند.

تیپ سرایا القدس در نابلس در این باره اعلام کرد: مجاهدین ما به مقابله با نیروهای رژیم اشغالگر و یگان‌های ویژه آن ادامه می‌دهند و آنها را هدف قرار می‌دهند.

این تیپ همچنین گزارش داد: نیروهای اشغالگر و خودروهای آنها در خیابان "حطین" را با گلوله‌های سنگین هدف قرار دادیم.

همزمان با این درگیری‌ها یک فروند پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی به گشت‌زنی در آسمان نابلس پرداخت.

شبکه الجزیره هم از شهادت "ابراهیم النابلسی" ، "اسلام صبوح" و "حسین جمال طه" از فرماندهان گردان‌های شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح در این درگیری‌ها خبر دادند.

هم‌چنین یکی دیگر از اعضای جهاد نیز در این درگیری به شهادن رسید.

قاسم دغلس، مدیر بیمارستان دولتی "رفیدیا" نیز در این باره اعلام کرد که تا بدین لحظه۶۹ مجروح به این بیمارستان منتقل شده‌اند که وضعیت ۷ تن وخیم اعلام شده است.

هلال احمر فلسطین هم اعلام کرده که نظامیان اسرائیلی اجازه امدادرسانی به مجروحان را نمی‌دهند و به سمت آمبولانس‌ها و نیروهای امدادرسان تیراندازی می‌کنند.

حمله امروز صهیونیست‌ها به نابلس به رغم اعلام آتش بس میان این رژیم با جنبش جهاد اسلامی فلسطین است که از یکشنبه شب با تلاش‌های میانجیگرایانه مصر آغاز شده است.


نظر شما :