۵۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ایران‌هراسی می‌خواهیم

۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۳:۳۵ کد : ۲۰۱۷۵۱۴ سرخط اخبار

معاون گردشگری کشور با اشاره به اختصاص ردیف بودجه‌ای مناسب برای مقابله با ایران‌هراسی، گفت: برای رونق گردشگری باید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط نمایندگان مجلس در بودجه سال آینده در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خانه‌ملت، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، ‌ گردشگری و صنایع دستی درباره اقدامات مربوط به مقابله با ایران‌هراسی که ضربه سنگینی به گردشگری وارد می‌کند، گفت: دو ظرفیت برای این مسأله در نظر گرفته‌ایم؛ نخست، هزینه‌ای برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران به زبان‌های مختلف خارجی که باید در قالب تولید و نشر محتوا توزیع شود و همچنین ردیف اعتبارات مشخص به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ایران‌هراسی که با عناوین «معرفی و تبلیغات گردشگری» پیش‌بینی شده است.

شالبافیان سپس درباره تعطیلی پنجشنبه‌ها و رونق گردشگری در کشور، تصریح کرد: به پیشنهاد این وزارتخانه، تعطیلی پنجشنبه‌ها برای رونق گردشگری در قالب اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها، به دولت ارائه و تصویب شد و در قالب لایحه به مجلس ارسال شده است و در حال حاضر منتظر تصمیم مجلس در این خصوص هستیم.

معاون گردشگری یادآور شد: بخش عمده اقتصاد گردشگری کشور مبتنی بر رونق گردشگری داخلی است و تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌تواند به رونق سفرهای کوتاه‌مدت ختم شود و موجب رونق مقاصد اقتصادی در مبادی اصلی و گردشگر فِرست شود. به فرض مثال شهرهای بزرگ ما که ساکنان بسیار دارند همچون شهرکرد که دارای شهرستان‌ها و اماکن گردشگری زیادی در اطراف است می‌تواند با سفرهای کوتاه‌مدت به رونق اقتصادی، رشد گردشگری بویژه در حوزه بوم‌گردی این منطقه منجر شود.

پایان پیام


( ۱ )

نظر شما :

ناشناس ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۹
پنج شنبه که هیچ چهارشنبه را هم تعطیل کنند اوضاع بدتر میشه که بهتر نمی شه . چون برنامه ندارید . عاقل بودید برای ایرانیهای خارج از کشور تور می گذاشتید . هزار نفر را هم دعوت کنید ده نفر بیایند خودش کلی گردشگر می شود و کلی هم تبلیغات منفی رسانه های خارجی رو مخ اینها ، پاک می شود . برنامه ندارید . پولها را هم فقط حیف میل می کنید . وقتی برای سفر اربعین که با حاکمیت هیچ تعارصی ندارد ، برنامه ندارید برای سفرهای بعضا ماجرا دار که تکلیف روشن است . تا اقتصاد اولویت اول نشود ... اصن ولش کن بابا .