نماینده جمهوری‌خواه کنگره: داعش در دوران بایدن بازگشته است

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۰ کد : ۲۰۱۷۸۶۴ سرخط اخبار

دو روز پس از کشته شدن رهبر داعش در شمال شرق سوریه توسط نیروهای آمریکایی و شرکای محلی‌اش، یکی از اعضای کنگره در توئیتی نوشت: داعش در دوران جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برگشته است.

به گزارش ایسنا، به نوشته مجله نیوزویک، "حمزه الحمصی" رهبر ارشد داعش است که در جریان حمله نیروهای دموکراتیک سوریه و آمریکایی در شمال شرق سوریه کشته شد.

"مایک والتز"، نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا با اشاره به این حمله در توئیت خود نوشت: داعش برگشته است. یک انبار باروت در حال انفجار در خاورمیانه داریم. ده‌ها هزار شبه نظامی داعشی در زندان‌های این منطقه هستند که توسط کردها اداره می‌شود. بابت نیروهای عملیاتی خودمان از خداوند متشکرم. آنها هنوز هم آنجا هستند. چند شب پیش عملیاتی انجام شد و در آن چهار تن از نیروهای ما زخمی شدند اما موفق شدند تا یک نیروی داعشی را از پای دربیاورند.

این عضو کنگره آمریکا در ادامه گفت: اما این مشکل هنوز به طور کامل حل نشده است. تروریست‌ها ظاهرا نتوانستند حرف بایدن را مبنی بر اینکه تروریسم از بین رفته چون او اینگونه می‌خواسته، درک کنند!

این حمله پس از آن انجام شد که فرماندهی سنتکام اعلام کرد حمله‌ای با حضور شرکا در ۱۰ فوریه سال جاری میلادی انجام شده که در جریان آن مهمات و سلاح کشف و ضبط و یک مقام دیگر داعشی نیز که درگیر حملات علیه زندان‌های سوریه بوده، کشته شده است.


نظر شما :