ظرفیت بالای بریکس برای مهار سرکشی غرب

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۲:۴۸ کد : ۲۰۲۵۵۱۴ سرخط اخبار

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه گفت: گروه بریکس ظرفیت بسیار بالایی برای عادلانه‌سازی و متوازن‌سازی نظم فعلی جهان و مهار سرکشی غرب به ویژه آمریکا دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم رضایی در اولین کارگروه تخصصی نهمین مجمع پارلمانی نمایندگان مجالس کشورهای عضو بریکس، عضویت جمهوری اسلامی ایران در بریکس را مبتنی بر راهبردهای کلان نظام کشورمان عنوان کرد.

وی با اشاره به حوادث تروریستی در مسکو و کنسولگری ایران در دمشق و نیز کشتار مردم مظلوم و بی گناه فلسطین در نوار غزه، رفتار رژیم صهیونیستی در فلسطین را مصداق کامل تروریسم دولتی و نسل کشی خواند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه باید رکن سوم بریکس در حوزه فرهنگی و مردمی کاملاً فعال شود، خاطرنشان کرد: بریکس برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و ایران آگاهانه به این مجمع پیوسته و به آینده نقش آن اطمینان دارد.

وی اضافه کرد: بریکس با انتقاد از ساز و کارهای کنونی نظامات جهانی به ویژه نظام‌های ناعادلانه اقتصادی مالی تلاش دارد تا ناعدالتی موجود در جهان را بزداید و جهانی عادلانه تر را ترسیم کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسبه با بیان اینکه سازمان‌های پولی و مالی جهانی تبدیل به ابزار غرب برای تحمیل خواسته‌هایشان شده است، گفت: گروه بریکس ظرفیت بسیار بالایی برای عادلانه سازی و متوازن‌سازی نظم فعلی جهان و مهار سرکشی غرب به ویژه آمریکا دارد.

وی همچنین افزود: بریکس در سال جاری بیش از ۲۰۰ رویداد و برنامه دارد که این تعداد برنامه، نشان دهنده عزم جدی کشورهای عضو برای اتقای جایگاه و همکاری‌های فیمابین است.

رضایی در پایان با اشاره به حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در نهمین مجمع پارلمانی بریکس در آفریقای جنوبی بر دستاوردهای خوب این اجلاس تاکید و ابراز امیدواری کرد که گروه دوستی پارلمانی بریکس با هدف گسترش همکاری‌های پارلمانی ایجاد شود تا شاهد بسط فعالیت‌ها و اثرگذاری این گروه باشیم.

وی گفت که جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی مجمع پارلمانی کشورهای عضو بریکس در سنت‌پترزبورگ در سطح رئیس مجلس شرکت خواهد کرد.


نظر شما :