افزایش کشته های انفجار دمشق

رئیس دفتر امنیت ملی سوریه درگذشت

۳۰ تیر ۱۳۹۱ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۹۰۴۴۰۳ سرخط اخبار

شبکه خبری المنار لبنان اعلام کرد که رئیس دفتر امنیت ملی سوریه به دلیل جراحات وارده در انفجار اخیر دمشق جان سپرد.

 

به گزارش فارس، منابع مطلع در سوریه به شبکه خبری المنار لبنان اعلام کردند که هشام اختیار نیز به جمع قربانیان انفجار در نشست امنیت ملی سوریه شتافت.

المنار اعلام کرد: هشام اختیار رئیس دفتر امنیت ملی سوریه به دلیل جراحت‌های وارد شده در انفجار ساختمان امنیت ملی سوریه درگذشت.

در انفجار تروریستی روز چهارشنبه صبح (18 جولای/28 تیرماه) در ساختمان امنیت ملی سوریه به هنگام جلسه سران اطلاعاتی و امنیتی سوریه، داود راجحه وزیر دفاع، آصف شوکت رئیس دستگاه اطلاعات و معاون وزیر دفاع و حسن تورکمانی معاون معاون بشار اسد و رئیس اتاق بحران این کشور کشته شدند و محمد الشعار وزیر کشور مجروح شد.

در همین ارتباط، منابع کاملا مطلع خبر دادند که مسئولان سوریه موفق شدند عامل انفجار در ساختمان امنیت ملی سوریه را بازداشت کنند.

مجهر به نقل از این منابع تاکید کرد که بازداشت عامل انفجار ساختمان امنیت ملی نتیجه جست‌وجو، بازرسی و پیگیری مکان اختفای این عامل تروریستی بود.

مجهر تصریح کرد که عامل مذکور منشی اداری در ساختمان امنیت ملی است اما منابع تایید نکردند که در منزل سفیر آمریکا در دمشق بازداشت شده است یا در سفارتخانه آمریکا در دمشق.

از سوی دیگر منابع مطلع به دام‌پرس سوریه اعلام کردند که این عامل تروریستی کیف حاوی مدارک و پرونده‌ها را در روز جلسه با کیف حاوی بمب کنتزل از راه دور جابه‌جا کرده و پس از خروج از ساختمان آن را منفجر کرده است.

پیش از این برخی منابع اعلام کرده بودند که انفجار ناشی از کمربند انفجاری یک عامل نفوذی بوده است که برخی منابع او را یکی از محافظان سران امنیتی سوریه دانستند.
نظر شما :