مراسم نکوداشت سردار ربوده شده ایرانی

۲۵ آذر ۱۳۹۱ | ۲۲:۲۷ کد : ۱۹۱۰۴۰۶ سرخط اخبار

مراسم نکوداشت سردار ربوده شده ایران، علیرضا عسگری در موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم سردار دقیقی رییس تامین اجتماعی سازمان قضایی نیروهای مسلح و از همرزمان این سردار گفت: عسگری هرکجا باشد، سرباز ولایت و انقلاب است. او در دوران دفاع مقدس رشادت های فراوانی به خصوص در کردستان و سردشت داشت و او در اسارت صهیونیست هاست و امیدوارم هرچه زودتر رها شود.

در ادامه سردار سلطان آبادی یکی دیگر از هم رزمان سردار عسگری به بیان بخشی از دوران زندگی سردار عسگری پرداخت و گفت: سردار عسگری در سال های 81 و 82 بنا به اتهامات 19 ماه در بازداشت به سر برد و بعد از 19 ماه از تمام اتهامات تبرئه شد. او با وجود تمام این ناملایمات همواره در خدمت نظام و ولایت بود و شواهد و قرائن زیادی وجود دارد که نشان می دهد سردار عسگری در سال 85 وقتی برای انجام یک ماموریت به سوریه و پس از آن به ترکیه رفته بود، توسط موساد ربوده شده است .

وی تاکید کرد: برخلاف ترور شخصیتی که علیه او کردند، او پناهنده نشده است و تاکنون هیچ علامتی که نشان دهد او پناهنده شده است، وجود نداشته است و بالعکس تمام شواهد و قرائن نشان می دهد که او در هتل جیران توسط نیروهای امنیتی اسرائیل با کمک سازمان اطلاعات ترکیه بازداشت شده است. به طوری که موساد در کتاب دستاوردهای خود، دستگیری او را بیان کرده است.

وی در پایان سخنان خود به بیان خاطراتی از رشادت های سردار عسگری در دوران دفاع مقدس پرداخت.

در ادامه سردار احمدی مقدم فرمانده کل نیروی انتظامی که از هم رزمان سردار عسگری بود طی سخنانی گفت: سردار عسگری همواره پرتلاش بود. او هیچ گاه اهل عافیت طلبی نبود و ما نباید به سادگی از کنار پرونده او عبور کنیم. سردار عسگری خدمات فراوانی به نظام داشته است و به نظر می رسد پرونده او در جمهوری اسلامی به کار بیفتد.

وی گفت: سردار عسگری پیش از آخرین سفر خود دیداری با من داشت و با توجه به این که با واسطه یکی از دوستانش در یکی از جلسات حزبی شرکت کرده بود، از من خواست که تحرکات این حزب را بیشتر مراقبت کنم. این حزب بعدها نقش مهمی در فتنه داشت و این پیش بینی سردار عسگری را نشان می دهد و این که او تا پایان در خط ولایت بود.

در این مراسم همچنین کلیپی از فعالیت های سردار بازنشسته علیرضا عسگری برای حاضران به نمایش در آمد.

در مراسم نکوداشت سردار ربوده شده ایرانی، علیرضا عسگری جمعی از شخصیت های لشگری و کشوری از جمله امیر دریابان علی شمخانی، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و تعدادی از یاران و هم رزمان وی شرکت کرده بودند.

علیرضا عسگری سردار بازنشسته در اوایل سال ۲۰۰۷ طی سفری به ترکیه ناپدید شد.

کلید واژه ها: سردار عسگری سردار عسگری عسگری در


نظر شما :