مانورهای معنادار شاه اردن در داووس

۰۷ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۹:۰۴ کد : ۱۹۱۲۰۶۱ سرخط اخبار

 پادشاه اردن در دیدار با مسعود بارزانی افزایش همکاری های دو جانبه و در دیدار با شیمون پرز مساله سوریه و روند صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل صوت العراق، دفتر پادشاه اردن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در داووس در خصوص افزایش همکاری های دو جانبه در عرصه های اقتصادی و بازرگانی با هدف تحقق منافع مشترک بحث و مذاکره کرد.

در این بیانیه آمده است که عبدالله دوم در دیدار با مسعود بارزانی بر روابط برادرانه و محکمی که اردن و عراق را به هم مرتبط ساخته است و همچنین بر تمایل اردن برای تقویت و گسترش این روابط تاکید کرد.

از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت: شیمون پرز، رئیس اسرائیل در حاشیه نشست اقتصادی سران داووس در سوئیس با عبدالله دوم دیدار و در خصوص راه های به جریان انداختن روند صلح با وی بحث و مذاکره کرد.

روزنامه مذکور نوشت: شیمون پرز و ملک عبدالله دوم بر لزوم زدودن رکود روند صلح و همچنین بر لزوم از سرگیری مذاکرات در سریعترین وقت ممکن تاکید کردند.

اوضاع سوریه و مساله سلاح های شیمیایی نیز در دیدار پادشاه اردن با رئیس رژیم صهیونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

روزنامه هاآرتص نوشت: پیشتر در دیدار محرمانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با عبدالله دوم در اردن طی چند هفته گذشته مساله سوریه و سلاح های هسته ای مورد بررسی قرار گرفته بود.

روزنامه مذکور در ادامه آورد: پادشاه اردن در دیدار با نتانیاهو تاکید کرده بود درصدد است طرح سیاسی جدیدی را بعد از انتخابات کنست (پارلمان اسرائیل) مطرح کند و می خواهد نمایندگان فلسطینی را برای اجرای مذاکراتی با نظارت اردن در امان دعوت کند.

 

کلید واژه ها: اردن دیدار در دیدار عبدالله در دیدار با عبدالله دوم دیدار با پادشاه اردن پادشاه بحث و اردن در


نظر شما :