اوباما می تواند به غزه بیاید

۱۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۲۱:۴۸ کد : ۱۹۱۳۷۵۰ سرخط اخبار

 رئیس شورای قانونگذاری فلسطین با بیان اینکه سفر اوباما به خاورمیانه با هدف تقویت پیوند دوستی واشنگتن و رژیم صهیونیستی صورت می گیرد، گفت که جنبش حماس مانعی برای سفر اوباما به غزه نمی بیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطین "معا"، عزیز دویک، رئیس شورای قانونگذاری فلسطین اظهار کرد: آشتی و وحدت مردم یک فرضیه شرعی و یک اقدام ضروری است و اگر ما خواهان برقراری وحدت هستیم، باید دست کشورهای خارجی را از سر مردم فلسطین کوتاه کنیم و به صدای آمریکا و اسرائیل گوش ندهیم چرا که آشتی یک مساله داخلی است.

دویک در خصوص سفر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه خاورمیانه گفت: هدف اوباما از این سفر این است که پیوند دوستی آمریکا با اسرائیل را تقویت کند. حتی اگر اوباما تلاش کند که بن بست مذاکرات را از بین ببرد، سفر وی باز هم در یک روند تکراری صورت می گیرد.

وی در خصوص پیشنهاد برای سفر اوباما به نوار غزه و موضع جنبش حماس نسبت به این سفر گفت: حماس با مذاکره با اسرائیل مخالف است اما مانعی برای سفر اوباما به غزه نمی بیند و امیدوار است که موضع اوباما در قبال مساله فلسطین تغییر کند.

دویک از کشورهای غربی خواست تا در حمایت خود از رژیم صهیونیستی بازنگری کرده و با خود بگویند: «سگ نگهبانی (اسرائیل) که ما در خاورمیانه مستقر کردیم، امروز به کسی نیاز دارد که از خودش محافظت کند.»

کلید واژه ها: اوباما فلسطین سفر اوباما به اوباما به سفر اوباما


نظر شما :