ادعای ضدایرانی نماینده صهیونیستها در سازمان ملل

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۵ کد : ۱۹۱۵۳۷۴ سرخط اخبار

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در سخنان روز گذشته خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به جمهوری اسلامی ایران توهین کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل ازرویترز "ران پروسور" نماینده رژیم اسراییل در سازمان ملل چهارشنبه در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد گفت:" اوایل این ماه (میلادی) نماینده ایران در سازمان ملل در همین جا ایستاد و در نشست مجمع عمومی ملل متحد نگرانی های ایران را درباره تصویب پیمان تجارت سلاح برشمرد... این دقیقا شبیه اظهار نظر یک عضو مافیا درباره افزایش آمار جرم و جنایت در شهر نیویورک است."

این مقام رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد که سازمان ملل در تشخیص خود مبنی بر اینکه برنامه های هسته ای ایران مهم ترین تهدید علیه خاورمیانه و جهان است، دچار اشتباه نشده است.

پروسور در ادامه افزود که در جریان گفتگوهای اعضای ۱+۵ با ایران در ماه گذشته ، ایران دو پروژه جدید فعالیت های هسته ای را اعلام کرد که با راه اندازی این پروژه های توانایی این کشور برای غنی سازی اورانیوم افزایش می یابد.

جمهوری اسلامی ایران به همراه سوریه و کره شمالی به متن پیمان تجارت سلاح سازمان ملل که در اوایل ماه جاری میلادی(۳ هفته پیش)در اجلاس مجمع عمومی تصویب شد رای منفی دادند.

نماینده ایران در سازمان ملل در واکنش به این اقدام تصویب این پیمان را عجولانه خواند.

ایران در جریان نشست مجمع عمومی برای تصویب این پیمان با آن مخالفت کرد.نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست مجمع عمومی در مخالفت خود با توصیب این پیمان اعلام کرد؛ متن آن سیاسی بوده و تنها منافع صادر کنندگان سلاح را در نظر می گیرد و تهیه پیش نویس آن زیر فشار سیاسی آمریکا بوده است.

گفتنی است روسیه ، مصر ، پاکستان و اندونزی به همراه ۱۹ کشور دیگر نیز به این پیمان رای ممتنع دادند. در نهایت این پیمان با ۱۵۴ رای کشورهای عضو به تصویب رسید.

این نخستین پیمان نظارت بر تجارت جهانی سلاح است که از زمان تشکیل سازمان ملل در ۱۹۴۵ به تصویب اعضای این سازمان می رسد

کلید واژه ها: پیمان ملل در سازمان ملل در این پیمان نشست مجمع نشست مجمع عمومی سلاح


نظر شما :