زمان احتمالی دیدار روحانی از عربستان

۱۵ مهر ۱۳۹۲ | ۲۱:۳۸ کد : ۱۹۲۲۵۷۱ سرخط اخبار

سفیر ایران در لبنان روز دوشنبه با کم اهمیت دانستن اظهارنظرهای انتشار یافته در باره دیدار احتمالی حسن روحانی رییس جمهوری ایران از عربستان سعودی در هنگام مراسم حج گفت: ممکن است این دیدار پس از برگزاری مراسم حج برگزار شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی استار چاپ لبنان، غضنفر رکن آبادی به روزنامه السفیر گفته است: با توجه به روابط مثبت میان عربستان سعودی و ایران، تعیین تاریخ برای این دیدار بعدا و پس از گذشت دوره برگزاری مراسم حج امکانپذیر است.

وی افزود: برای برگزاری این دیدار در هنگام مراسم حج که مقام های زیادی دیدار می کنند، ضرورتی وجود ندارد.

به نوشته دیلی استار،گزارش های متناقضی در باره دیدار احتمالی روحانی از عربستان سعودی منتشر شده است که برخی حاکی از دیدار وی از عربستان برای برگزاری مراسم حج و ملاقات با ملک عبدالله پادشاه عربستان به منظور مذاکره درباره مسایل منطقه ای و روابط دوجانبه بود. اما گزارش های دیگر، دیدار برنامه ریزی شده میان این دو مقام بلندپایه را تکذیب می کرد.

رکن آبادی گفت: از آنجا که درباره دیدار روحانی از عربستان سعودی تصمیم گیری نشده یا به طور رسمی تاییدنشده،نمی توان گفت که لغو شده است.

به گفته وی، تنها سخنانی درباره تمایل روحانی به دیدار از عربستان وجوداشت که این دیدار به علت مشغله زیاد روحانی صورت نپذیرفت.

کلید واژه ها: حجعربستان سعودی


نظر شما :