آمادگی ونزوئلا برای کمک به دورزدن تحریم ها

۲۹ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۹۲۶۲۸۶ سرخط اخبار

عضو کمیسیون انرزی مجلس ملی ونزوئلا گفت: این کشور آمادگی دارد تا به ایران برای دورزدن تحریم ها کمک کند.

به گزارش خبرگزاری فارس اجلاس همکاری کشورهای عضو اتحادیه بولیواری آمریکا موسوم به "آلبا" در تهران برگزارشد.

در این نشست که مسائل نوظهور بازار انرژی جهان درآن مطرح شد دیپلمات ها و هیئت های پارلمانی از ونزوئلا و نمایندگانی از شرکتهای نفتی این کشور به همراه چند تن از مسئولان وزارت نفت و بخش خصوصی فعال در صنعت نفت ایران در این اجلاس حضور پیدا کردند.

فرناندو تراویه عضو کمیسیون انرزی مجلس ملی ونزوئلا در این جلاس گفت: ونزوئلا آمادگی دارد در شرایط تحریم به ایران در خصوص دورزدن این تحریم ها به دلیل نقش بالایی که در حوزه نفتی آمریکا دارد کمک کند.

وی ادامه داد: تبادلات نفتی ونزوئلا و آمریکا سالانه به 70 میلیارد دلار می رسد که این کشور اماده است در کنار آمریکا و همکاری مشترک نفتی که با این کشور دارد حاضر است با ایران نیز در این صنعت همکاری مشترکی را انجام دهد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ونزوئلا تصریح کرد: به دلیل بکر بودن حوزه نفت و گاز ونزوئلا متخصصان ایرانی می توانند با حضور در این کشور و فعالیت در عرصه نفت وگاز به کمک بخش انرزی ونزوئلا بیایند که به نظر می رسد این امر برای متخصصین نفتی ایران بسیار جذاب است.

تراویه با اشاره به اینکه هم اکنون بیشترین حجم سرمایه گذاری در صنعت نفت ونزوئلا متعلق به دو کشور ورسیه و چین است که به ترتیب 40 و 15 میلیارد دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده اند.

کلید واژه ها: ونزوئلا


نظر شما :