جنگنده های اف-16 آمریکا عازم لهستان شدند

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۶:۴۹ کد : ۱۹۲۹۸۸۶ سرخط اخبار


وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از اعزام 12 فروند جنگنده اف 16 به لهستان برای برگزاری رزمایش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، در پی ادامه بحران در اوکراین، آمریکا اعلام کرد که ۱۲ فروند جنگنده اف 16 را به لهستان اعزام می کند.

این جنگنده ها با هدف برگزاری رزمایش مشترک با لهستان که قرار است روز پنجشنبه هفته جاری برگزار شود به این کشور اعزام می شوند.

در همین رابطه وزارت دفاع لهستان تایید کرد که ۳۰۰ سرباز آمریکایی در این رزمایش شرکت خواهند داشت. این رزمایش به درخواست لهستان و در چارچوب همکاریهای کشورهای عضو ناتو صورت می گیرد.

"اندرس فوگ راسموسن" دبیر کل ناتو در واکنش به اعزام جنگنده های آمریکایی به لهستان گفت: اعزام هواپیماهای جنگی آمریکا به منطقه نشانه قاطعیت ناتو برای حمایت از کشورهای حوزه بالتیک و اروپای شرقی است.

در هفته گذشته نیز آمریکا شش جنگنده از نوع "اف ۱۵" را به لیتوانی منتقل کرد و وزیر دفاع لیتوانی در این رابطه گفت: انتقال هواپیماهای جنگی آمریکا به این کشور پاسخی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و افزایش تحرکات نظامی در کالنین گراد است.

منطقه کالنین گراد بخشی از خاک روسیه است که میان لهستان و لیتوانی محصور است. بر اساس این گزارش، جنگنده های ناتو به طور معمول وظیفه گشت زنی و حفاظت از حریم هوایی کشورهای حوزه بالتیک را برعهده دارند.

کلید واژه ها: لهستان جنگنده ناتو


نظر شما :