نتانیاهو: شرایط امنیتی نوار غزه بسیار خوب است!

۱۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۱۹۳۶۸۳۵ سرخط اخبار

 بنیامین نتانیاهو مدعی شد که "شرایط امنیتی نوار غزه بسیار خوب است و اسرائیل مردم این منطقه را دشمن خود نمی داند"!. 
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس خبری روز چهارشنبه خود مسئولیت رنج های مردم غزه را متوجه جنبش حماس دانست. 
 
وی در ادامه افزود: حماس مسئول کشتار و ویرانی های به وجود آمده در نوار غزه است. عملیات اسرائیل در نوار غزه توجیه پذیر و کاملا متناسب بوده است! و تشکیلات خودگردان فلسطین باید نقش خود را در نوار غزه ایفا کند. 
 
نتانیاهو عنوان داشت: درگیری ها میان نوار غزه و اسرائیل به مثابه مرحله امتحان برای تمام جهانیان به شمار می آید. ما به ارتش اسرائیل برای انجام عملیات نظامی خود در نوار غزه درود می فرستیم!. هرگونه آتش بس باید بعد از از بین رفتن تونل های جنبش حماس که ارتش اسرائیل آن ها را کشف کرده است صورت پذیرد. 
 
نتانیاهو همچنین نسبت به کشته شدن فلسطینی های غیرنظامی در جریان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه عذرخواهی کرده و مدعی شد: اسرائیل عمیقا نسبت به کشته شدن هر غیرنظامی تاسف می خورد!. ما آن ها را مورد هدف قرار ندادیم و تلاش نمی کنیم تا این کار را انجام دهیم!. مردم غزه دشمن ما نیستند بلکه جنبش حماس و گروه های تروریستی که سعی می کنند مردم ما را بکشند دشمن ما هستند. 
 
نتانیاهو عنوان داشت: هدف از عملیات نظامی اسرائیل حمایت از غیرنظامیان اسرائیلی بوده است چرا که حماس به شهرهای ما موشک پرتاب می کند. گروه های مربوطه تمام تلاش خود را برای به دست آوردن یک راهکار تکنولوژیک برای از بین بردن تهدیدات تونل های مربوط به جنبش حماس به کار می گیرد. ما از مواضع جان کری، وزیر خارجه آمریکا در خصوص خلع سلاح نوار غزه قدردانی می کنیم. اسرائیل تمام تلاش خود را در عرصه بین الملل برای اینکه نشان دهد حماس مسئول این وضعیت است به کار می گیرد. 
 
وی در ادامه مدعی شد که نیروهای اسرائیلی توانسته اند بخش زیادی از موشک های پرتاب شده به سمت اراضی اشغالی یعنی نزدیک به 3 هزرا فروند را توسط گنبد آهنین مورد هدف قرار دهند. 
 
نتانیاهو گفت: ساکنان نوار غزه خانه ها و مدارس و همچنین مساجد خود را در اختیار جنبش حماس قرار می دهند تا به عنوان پایگاه پرتاب موشک از آن ها استفاده کند. فلسطینی ها مسئول این اقدامات هستند. 
 
نتانیاهو همچنین مدعی شد که شرایط امنیتی نوار غزه "بسیار خوب" است و نیروهای اسرائیلی بعد از اینکه مطمئن شدند تونل های حماس تخریب شده از این منطقه خارج شدند. 

کلید واژه ها: نوار غزه جنبش حماس


نظر شما :