خراسان از داعش خطرناک‌تر است

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۱ کد : ۱۹۳۸۲۸۷ سرخط اخبار

به گفته مقام های آمریکایی، داعش بیشترین توجهات را به خود جلب کرده است اما شاخه دیگری از تندروها در سوریه که ترکیبی از صدها تروریست افغان، یمن، سوریه و اروپا هستند، تهدیدی مستقیم و قریب الوقوع علیه آمریکا محسوب می شوند که می خواهند با همکاری بمب سازان یمنی هوانوردی آمریکا را هدف بگیرند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، هسته اصلی تروریست ها در سوریه گروهی به نام "خراسان" متشکل از کهنه سربازان القاعده از افغانستان و پاکستان است که به سوریه سفر کرده اند تا در کنار گروه تروریستی جبهه النصرة وابسته به القاعده بجنگند.
 
به گفته مقام های آمریکایی، شبه نظامیان خراسان اساسا برای جنگ با دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به این کشور نرفته اند، بلکه آنها از سوی ایمن الظواهری، رهبر القاعده اعزام شده اند تا اروپایی ها و آمریکایی هایی را که گذرنامه غربی دارند، جذب کنند. این روش به آنها امکان می دهد تا به سادگی وارد هواپیماهای مسیر آمریکا شوند بدون آنکه از مراحل امنیتی زیادی عبور کنند.
 
علاوه بر این، اسناد محرمانه ارزیابی اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که شبه نظامیان خراسان با بمب سازان القاعده ای یمن در ارتباطند تا راه هایی که می شود یک بمب را از تجهیزات امنیتی فرودگاه عبور داد، بررسی کنند. مقام های آمریکایی هراس دارند که شبه نظامیان خراسان این مواد انفجاری پیچیده را به دست اعضای غربی گروهشان برسانند و از این طریق این مواد وارد هواپیماها شود.
 
دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که گروه تروریستی "داعش" بیش از 150 بار طی هفته های اخیر در عراق هدف حمله قرار گرفته است اما این گروه تهدید قریب الوقوعی علیه آمریکا نیست اما گروه خراسان که هدف اقدامات نظامی آمریکا قرار ندارد، تهدید جدی تری علیه آمریکا محسوب می شود.

کلید واژه ها: القاعده خراسان


( ۱ )

نظر شما :