روسیه اس-400 را در اختیار ایران قرار می‌دهد

۰۲ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۵ کد : ۱۹۴۳۴۳۲ سرخط اخبار

یک پایگاه خبری-تحلیل صهیونیستی مدعی شد که روسیه در قرار نظامی جدید با ایران سامانه ضد موشکی اس-400 را در اختیار ایران قرار می دهد و همچنین به مصر، سوریه و حزب الله نیز اس-300 می دهد.

 
 به گزارش فارس، پایگاه خبری-تحلیلی دبکافایل مدعی شد که روسیه در قرار نظامی جدید با ایران سامانه ضد موشکی اس-400 را در اختیار ایران قرار می دهد و همچنین به مصر، سوریه و حزب الله نیز اس-300 می دهد.
 
 دبکا فایل با اشاره به اینکه مشکلات مالی در روسیه مسکو را برای انتخاب مشتری های جدید سامانه موشکی اس-300 و سامانه به مراتب پیشرفته تر اس-400 محدود کرده تاکید کرد که روس ها آماده اند تا اس- 300 را این بار نه به ایران بلکه به مصر، سوریه و حتی حزب الله نیز بفروشند.
 
این پایگاه خبری نزدیک به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش خود با اشاره به توافق اخیر میان وزرای دفاع ایران و روسیه در تهران تاکید کرد که دو طرف اعلام کردند که مسئله اس-300 حل شده است.
 
بنابراین گزارش، ایران و روسیه از سال 2007 درباره موشک های اس-300 که یک سامانه پیشرفته ضد هوایی بود زمانی اختلاف کردند که مسکو با وجود دریافت 800 میلیون دلار پول از ایران حاضر به تحویل سامانه اس-300 به ایران تحت فشار آمریکا و اسرائیل نشد.
 
تحلیلگران آگاه در این باره به دبکا گفته اند که در صورت برخورداری ایران از سامانه اس-400 مذاکره کنندگان ایرانی در مذاکرات با 6 قدرت جهانی را تقویت می کند.
 
دبکا در ادامه می افزاید: امروز ایران و روسیه تحت تحریم های غرب و تمایل مشترک برای کمک به یکدیگر برای ممانعت از دخالت نظامی آمریکا در خاورمیانه دارند.باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درحال هدایت اروپا برای عدم خریداری تسلیحات از روسیه برای تنبیه ولادیمیر پوتین بخاطر اقداماتش در اوکراین و کریمه است.
 
این پایگاه خبری در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها برای روسیه تاکید می کند که مصر هم با استفاده از کمک های مالی عربستان سعودی قراردادی 3.5 میلیارد دلاری تسلیحاتی با روسیه به امضا رسانده است و این درحالی است که بازار تسلیحات مصر به صنایع نظامی آمریکا نزدیک است. 

کلید واژه ها: اس-300 مصر اس-400


نظر شما :