دیدار ظریف با وزیر خارجه مصر در نیویورک

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۰۴:۴۷ کد : ۱۹۴۷۰۳۷ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه ایران که برلی شرکت در کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای به نیویورک سفر کرده با وزیران امور خارجه مصر و الجزایر و معاون دبیر کل سازمان ملل دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در  اجلاس بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاح های هسته ای  به نیویورک سفر نموده است ، با  یان الیاسون معاون دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو نمود.

طرفین در این دیدار  در باره تحولات جاری در یمن گفتگو نمودند و  ضرورت برقراری گفتگوهای بین یمنی را مورد تاکید قرار دادند . وزیر امور خارجه کشورمان  اهمیت نقش سازمان ملل در خصوص برقراری گفتگوهای بین یمنی را خاطر نشان ساخت.

همچنین بررسی آخرین وضعیت سوریه از محورهای دیگر این ملاقات بود و طرفین راه حلهای موجود برای حل و فصل مسالمت أمیز بحران جاری در این کشور را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین  آخرین تحولات مذاکرات هسته ای میان ایران و ١+٥  را تبیین نمود و معاون دبیرکل سازمان ملل  از روند فعلی مذاکرات هسته ای ابراز خرسندی نمود.

رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر امور خارجه الجزایر

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود در حاشیه این اجلاس با رامتانه لامامرا  (ramtane Lamamra ) وزیر امور خارجه الجزایر دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار در باره آخرین وضعیت بحران در یمن و سوریه گفتگو و تبادل نظر نمودند. طرفین بر اهمیت یافتن راه حل مسالمت أمیز برای حل و فصل بحرانهای جاری در این دو کشور تاکید کردند.

وزرای امور خارجه دو کشور  همچنین  در باره کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاحهای هسته ای (ان پی تی) رایزنی کردند  و  هماهنگی مواضع دو کشور بویژه در خصوص منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای را لازم و ضروری دانستند.

رایزنی وزرای امور خارجه کشورمان و مصر

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه همچنین در ادامه دیدارهای خود در حاشیه این اجلاس  با سامح شکری وزیر امور خارجه مصر دیدار و گفتگو نمود .

طرفین در این ملاقات با اشاره به سابقه خوب همکاریهای ایران و مصر در حوزه های بین المللی، بر لزوم همکاری نزدیک هیاتهای ایران و مصر در این اجلاس جهت اتخاذ مواضع نزدیک به هم و یکسان تاکید نمودند.

وزرای امور خارجه ایران ومصر همچنین  پیرامون طرح منطقه خاورمیانه  عاری از سلاح هسته ای و هچنین کنفرانس جاری بازنگری معاهده عدم اشاعه سلاحهای هسته ای ( ان پی تی) رایزنی کردند.
 

کلید واژه ها: بازنگری معاهده عدم اشاعه مصر


نظر شما :