دلواپسان از توافق راضی اند اما به روی خود نمی آورند

۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۵ کد : ۱۹۵۰۶۷۹ سرخط اخبار

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است که در توافق وین توانسته ایم همه چیز را به دست آوریم.

عابد فتاحی در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص ارزیابی خود از فضای مجلس پس از توافق وین با بیان اینکه از زحمات تیم مذاکره کننده سپاس گذاریم، خاطرنشان کرد: مذاکره کنندگان ما توانستند مذاکرات هسته ای را به بهترین شیوه که شاید در دنیا سابقه نداشت،مدیریت کنند.

وی افزود: ما در این مذاکرات نه تنها چیزی را از دست ندادیم بلکه امتیازات بسیاری را به دست آورده ایم به طوری که بدون شک، امروز و با پذیرفتن این توافق، ما بسیار قدرتمند تر از دیروز و روزهای گذشته هستیم.

فتاحی خاطرنشان کرد: در 10 سال آینده نیز ما به عنوان کشوری که از نظر فناوری هسته ای کاملا به روز و دانش محور و می تواند دانش خود را صادر کند، شناخته خواهیم شد ضمن اینکه ما در این توافق به دنیا نشان دادیم که قانونمند و قانون مداریم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با این توافق، تمام دنیا قدرت ایران را متوجه شدند که ایران طی این سال ها یک ابرقدرت ناشناخته بوده است اما در حال حاضر، بسیاری از کشورهای دنیا به عظمت ایران و شخصیت های فرهیخته کشور ما همچون مذاکره کنندگان قدرتمندمان پی بردند که این برای نوعی افتخار محسوبی می شود.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به حمایت رهبر انقلاب از مذاکرات هسته ای و تیم مذاکره کننده کشورمان، گفت:این توافق، تنها با حمایت ایشان به اینجا ختم شد و ایشان از این اتفاق رضایت دارند.

وی اظهار کرد: در این توافق، خداوند به ما نعماتی هدیه کرد که ما در گذشته از آن ها غافل بودیم و هر چه بود در این توافق، نصیب ما شد و توافقی برد- برد حاصل شد.

فتاحی با تاکید براینکه ما به جهان احترام می گذاریم و همین توافق، نوعی احترام به نظام بین الملل است افزود: ایران کشوری نیست که خواسته باشد کشور دیگری را تهدید کند و ما بمب های هسته ای و سلاح های شیمیایی را حرام می دانیم چراکه ما اهل حمله نیستیم و در تاریخ به جایی حمله نکردیم بلکه تنهااز خودمان به خوبی دفاع می کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با این توافق، یک بار دیگر دنیا چهره واقعی و صلح طلب ایران را مشاهده کرد که ما از تروریسم حمایت نمی کنیم.بلکه بیشترین ضربه را از تروریزم جهانی و منطقه ای خورده ایم که البته بعد از این توافق، تروریست ها از منطقه دور خواهند شد.

وی تصریح کرد: دلواپسان نیز از گزارش اخیر ظریف در مجلس قانع شده و از مواضع تند خود در گذشته عقب نشینی کرده اند هر چند که ممکن است در برابر رسانه ها به روی خود نیاورند.

کلید واژه ها: توافق


نظر شما :