روایت مصلحی از نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۲ کد : ۱۹۵۲۰۷۱ سرخط اخبار

وزیر سابق اطلاعات گفت: به دوستانم گفتم زیارت عاشورا و دعای توسل بخوانید و به خانه ام بیائید. بعد در آن جلسه تصمیم گرفتیم زمانی که هواپیمای حامل ریگی از کشور عبور می کند، او را دستگیر کنیم.

به گزارش ایلنا،حجت الاسلام حیدر مصلحی عصر امروز در پنجمین همایش هیئت های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی شهر قم برگزار شد، با اشاره به اینکه جمع هیئتی ها بر اساس عشق و محبت و دلدادگی شکل می گیرد، افزود: در طول دوران انقلاب اسلامی این عشق، دلدادگی، ایثار و محبت نقش کلیدی، اساسی و محوری داشته است و امام همه این موفقیت را مدیون و مرهون این مجموعه می داند.

وی با اشاره به نقش هیئت های مذهبی در دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دوران دفاع مقدس همه موفقیت های خود را مرهون این حرکت هیئتی و توجه به شعائر و عقبه های فکری و اعتقادی این هیئت ها بودیم.

وزیر سابق اطلاعات افزود: در انقلاب اسلامی نیز در هر کجا که به موفقیتی رسیدیم نتیجه حرکت هیئت های مذهبی بود.

وی با اشاره به خاطره ای از دوران تصدی خود در وزارت اطلاعات و دستگیری عبدالمالک ریگی اظهار کرد: ما در قضیه ریگی همه طراحی ها و برنامه ریزی های خود را کرده بودیم و آنچه اتفاق افتاد در برنامه ما نبود. ما طراحی کرده بودیم که ریگی وقتی به دبی آمد و زمانی که خواست در شهر چرخی بزند دستگیر کنیم.

مصلحی گفت: دوستان اعلام کردند که ریگی در دبی گفته که در شهر حضور نخواهد داشت و این مسئله موجب شد که همه طراحی های ما بر هم بخورد و این در حالی بود که ما فقط برای دستگیری وی در دبی برنامه ریزی کرده بودیم.

وی با اشاره به اینکه باید همواره در مشکلات به ائمه توسل پیدا کرد افزود: به دوستان که جمع محدودی بودند گفتم که زیارت عاشورا بخوانند و توسل کنند و بعد به منزل ما بیایند.

وزیر سابق اطلاعات گفت: بعد خواندن زیارت عاشورا و حضور در منزل گفته شد که مگر نه اینکه پرواز برای عزیمت به قرقیزستان باید از آسمان ایران عبور کند، پس می توانیم هواپیما را به زمین بنشانیم.

وی با اشاره به اینکه با آقای جلیلی و فیروز آبادی هماهنگی صورت گرفت تصریح کرد: آقای فیروزآبادی با مسئولیت خودشان اجازه چنین اقدامی را دادند و در نهایت هواپیمای حامل ریگی به زمین نشست و وی دستگیر شد.

وزیر سابق اطلاعات بیان کرد: با این دستگیری یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی به ثبت رسید و همه اینها غیر از نتیجه زیارت عاشورا و توسل نبود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در سالروز ارتحال امام هفت اصل از اصول گفتمان امام را مطرح کردند، اظهار کرد: بخش دوم سخنان ایشان به این مطلب اختصاص داشت که عده ای به دنبال تحریف گفتمان امام هستند.

مصلحی با بیان اینکه این تحریف ها در طول تاریخ به صورت فراوان وجود داشته است، بیان کرد: باید نسل جوان ما با این اصول که رهبری از گفتمان امام مطرح کردند آشنا شوند.

وی با بیان اینکه اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از جمله این اصول بود، گفت: اصل دوم اتکا به کمک الهی و بی اعتمادی به قدرت های مستکبر بود و امام در همه حرکت های خود تکیه گاهش را خداوند متعال قرار داد.

وزیر سابق اطلاعات سومین اصل را اعتقاد به اراده مردم دانست و افزود: هیئت های مذهبی نشانه اعتقاد به اراده مردم است و در دوران دفاع مقدس با تکیه به این اصل بر دشمنان پیروز شدیم.

وی اصل چهارم توجه به محرومان و پرهیز از اشرافی گری عنوان کرد و یادآور شد: اصل پنجم مخالفت صریح با مستکبران و حمایت صریح از مظلومان و شیطان بزرگ دانستن آمریکا بود. اصل ششم امام راحل استقلال کشور و مخالفت با سلطه بیگانگان در عین پرهیز از انزوا بود.

مصلحی وحدت ملی و مقابله با توطئه های تفرقه افکن را اصل هفتم که رهبری آن را عنوان کردند دانست و یادآور شد: مقام معظم رهبری بعد از تبیین این اصول فرمودند « اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد». باید ببینیم چه شده است که ولی فقیه اینگونه هشدار می دهند و نظیر چنین سخنی را در سخنان رهبری در طول سال های گذشته شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه امروز عده ای به دنبال این هستند که گفتمان امام را تحریف کنند اظهار کرد: باید هیئتی ها مسئله اسلام ناب و اسلام آمریکایی که امام راحل آن را مطرح فرمودند را برای مردم تشریح کنند.

مصلحی با اشاره به مسئله جنگ نرم دارای پیچیدگی های خاص خود است افزود: یکی از کسانی که در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشت گفته است که سفارت آمریکا باید باز شود، این هنر جنگ نرم است.

وی با اشاره به تشییع جنازه 270 شهید در تهران گفت: جمعیت در این تشییع جنازه به حدی بود که دوربین های صداوسیما نتوانست آن را به تصویر بکشد.

کلید واژه ها: ریگی سابق اطلاعات عاشورا زیارت عاشورا گفتمان امام


نظر شما :