ارزیابی ولایتی از تروریستی خواندن حزب‌الله

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۵ کد : ۱۹۵۷۱۲۵ سرخط اخبار

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تروریستی خواندن حزب الله لبنان، موضع عربستان بود، گفت: شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب از این موضع گیری های تک روانه تبرّی جسته اند.

به گزارش تسنیم، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که هدف شورای همکاری خلیج فارس از تروریستی خواندن حزب الله لبنان چه بوده است، اظهار داشت: معرفی حزب الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی از سوی شورای همکاری خلیج فارس نبود، بلکه عربستان سعودی به نام شورای همکاری خلیج فارس تمام کرد؛ چراکه کویت، قطر و عمان هر کدام به نوعی تقریباً در زمینه این موضع گیری سرنوشت خود را از بقیه کشورها جدا کرده و عملاً به صورت غیر مستقیم این موضع گیری شورای همکاری خلیج فارس را تأیید نکردند.

وی ادامه داد: در اتحادیه عرب نیز مشخص شد که عربستان سعودی فکر کرده می تواند به نیابت از طرف کشورهای عربی دیگر، سخن بگوید و یا تصمیم بگیرد؛ چراکه بعداً الجزایر، تونس، لبنان و عراق از موضعی که عربستان در اتحادیه عرب به نام جهان عرب اعلام کرده بود، تبرّی جستند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنابراین معرفی حزب الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی بیش از آنکه موضع شورای همکاری خلیج فارس یا اتحادیه عرب باشد، موضع عربستان سعودی بود.

ولایتی تأکید کرد: حتی وزیر مشاور در امور خارجه امارات نیز به نوعی با توئیت کردن نظری که علیه عربستان توسط فردی در توئیتر داده شده بود، عملاً نگرانی، مخالفت و نارضایتی خود را از این موضع گیری های تکروانه عربستان سعودی اعلام کرد.

کلید واژه ها: شورای همکاری خلیج فارس اتحادیه عرب این موضع این موضع گیری


نظر شما :