برای از بین‌ بردن رژیم‌ اسراییل احتیاج به شلیک نیست

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۱:۳۳ کد : ۱۹۵۷۲۱۲ سرخط اخبار

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه سرویس های جاسوسی آمریکا پس از برجام روی بحث موشکی متمرکز شده اند، گفت: در عین حال با مراقبت های لازم، ما از مجموعه نظامی و سپاه مطمئن هستیم.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «تیتر امشب» شبکه خبر به تشریح ابعاد ،پیام ها و پیامدهای رزمایش موشکی اقتدار ولایت پرداخت.

سردار حاجی زاده بابیان اینکه آمریکایی ها می خواهند با جوسازی، توان دفاعی ما را تعطیل کنند تا از این طریق موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی شوند، گفت: تا قبل از بحث هسته ای که ما هر سال رزمایش داشتیم، از خیلی از این جوسازی ها خبری نبود، اما حالا پس از برجام، بیش ترین تمرکز سرویس های جاسوسی به خصوص از طرف آمریکایی ها بر روی موضوع موشکی متمرکز شده است.

وی در خصوص تأثیرگذاری این فعالیت ها بر توانمندی های دفاعی خاطرنشان کرد: دشمن مخالف افزایش قدرت دفاعی ماست و آنها می خواهند ایران به کشوری مانند عراق ، سوریه و یمن تبدیل شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه ما هیچ گاه شروع کننده جنگ نیستیم، اظهار داشت: ما برای افزایش امنیت خود به انواع سامانه ها ازجمله موشک نیاز داریم درحالی که در همه حوزه ها حتی سامانه های پدافندی ما را تحریم کردند و دائم در این مسیر مانع تراشی می کنند.

حاجی زاده گفت: عربستان وقتی به یمن حمله کرد که فکر می کرد این کشور ضعیف شده است، حالا اگر ما هم ضعیف باشیم نه آرامشی خواهیم داشت و نه امنیت و جوسازی های آمریکا هم برای همین است.

وی با تأکید بر اینکه ما آمریکا و رژیم صهیونیستی را دشمن خود دانسته و به آمریکا اعتماد نداریم، افزود: برای از بین بردن رژیم صهیونیستی احتیاج به شلیک نیست، هرچند در صورت هرگونه تجاوز، این اقدام نیز صورت خواهد گرفت، اما مسیری که صهیونیست ها طی می کنند قطعاً به نابودی آنها از درون منتج خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: ما در صورت هرگونه حمله دشمن، فقط دفاع نخواهیم کرد و به مقابله به مثل نیز خواهیم پرداخت که موشک یکی از این ابزارهاست.

حاجی زاده بابیان اینکه تست موشک ها برخلاف برجام نیست، اظهار داشت: در خصوص قطعنامه ها نیز وزارت خارجه ما نامه زده و ما هیچ گاه این قطعنامه ها را نپذیرفته ایم؛ چراکه اینها خطوط قرمز ما هستند.

وی گفت: رزمایش اخیر از یک هفته قبل شروع شد و ما فقط 2 روز آن را رسانه ای کردیم و در برخی موارد، ناظران از یگان های حاضر برای تست و ارزیابی، حتی شلیک های غیرمترقبه درخواست کردند و تنوعی از موشک ها در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت.

حاجی زاده افزود: در این رزمایش، هم از جنوبی ترین نقطه کشور به سمت شمال و هم از شمال کشور و سواحل خزر به سمت سواحل مکران در جنوب شلیک داشتیم، برخی از این موشک ها قدرت حمل یک تن TNT را داشتند و برخی تا به 24 کلاهک را حمل می کنند که می تواند گستره ای به اندازه 2 کیلومتر را منهدم کند.

وی گفت: موشک های 2 هزار کیلومتری که در ارتفاع 400 کیلومتری پرواز می کنند، ظرف 12 تا 13 دقیقه به هدف اصابت خواهند کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در طول رزمایش، هواپیماهای جاسوسی آمریکا از فراز آب های آزاد، شلیک موشک های ما را رصد کردند، گفت: آنها از موفقیت آمیز بودن این شلیک ها مطلع هستند، اما شاید مسئولان نظامی شان به مسئولان سیاسی هنوز اطلاعات درستی نداده اند.

حاجی زاده بابیان اینکه دشمن به دنبال عقیم کردن توان دفاعی ماست، گفت: آنها حتی بسیاری از قطعات عادی که مصرف دوگانه دارند را نیز برای ما تحریم کردند و به دنبال نفوذ و خرابکاری هستند و این موجب شد بر روی ساخت قطعات در داخل متمرکز شویم.

وی گفت: آنها می خواهند همان خرابکاری های هسته ای را در زمینه موشکی نیز داشته باشند، البته ما مراقبیم و از مجموعه سپاه و صنعت دفاعی مطمئنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه بابیان اینکه هم دولت و هم مجلس به تقویت بنیه دفاعی معتقد هستند، گفت: البته آنها باید کمک بیش تری کنند تا توان دفاعی ما هر روز قدرتمندتر شود.

حاجی زاده در پاسخ به سؤالی در خصوص تونل های موشکی زیرزمینی سپاه نیز، گفت: این تونل ها در بسیاری از نقاط کشور و در زیر کوه ها مستقرند و ما این اقدام را از 31 سال پیش کلید زدیم.

وی افزود: امروز قدرتمندترین مجموعه حفاری تونل کشور متعلق به نیروی هوافضای سپاه است و ما حتی در ساخت تونل های مترو نیز به دولت کمک می کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه ما هیچ گاه غافلگیر نخواهیم شد، گفت: این تونل ها با رعایت دقیق مسائل پدافند غیرعامل ساخته شد و آسیب پذیر نیستند و حتی در برابر بمب اتم هم از بین نخواهد رفت. امنیت ایران خط قرمز ماست و ما با هیچ کس بر سر آن معامله نخواهیم کرد.

حاجی زاده بابیان اینکه آمریکا برای کشورهای ضعیف، قدرتمند است،اما در برابر اقتدار ،عظمت و تاثیر گذاری ایران منفعل و معترف هستند خاطرنشان کرد: وقتی آنها در سال 2009 قصد خروج از عراق را داشتند، از طریق سفارت آمریکا یک مسئول عراقی را به تهران فرستادند و از سپاه و نظام جمهوری اسلامی کمک خواستند تا آبرومندانه از این کشور خارج شوند و وقتی آن واسطه به عراق برگشت، مسئول آمریکایی در فرودگاه منتظر بود تا ببیند چه پیامی از ایران آورده است.

حاجی زاده بابیان اینکه ما امروز در بسیاری از حوزه ها چه در موشکی و چه هواپیماهای بدون سرنشین از بسیاری کشورهای پیشرفته جلوتر هستیم، از نام گذاری هواپیمای بدون سرنشین RQ170 ایرانی به نام «سیمرغ» خبر داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان گفت: همان طور که ما در گذشته موشک شهاب2 را تا لحظه اصابت به هدف هدایت پذیر کردیم، اخیراً نیز موشک عماد که همان مدل پیشرفته قدر است، نقطه زن و هدایت پذیر شد و در این رزمایش نیز موشک بالستیک قیام توانست به صورت نقطه زن عمل کرده و سامانه هدایت پذیر آن تا لحظه اصابت به هدف تست شد.

کلید واژه ها: نیروی هوافضای سپاه


نظر شما :