۵۲ درصد انگلیسی‌ها خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۹ کد : ۱۹۵۹۴۸۹ سرخط اخبار

نتایج نظرسنجی اخیر درباره ماندن یا خروج انگلستان از اتحادیه اروپا نشان می دهد مردم این کشور تمایل بیشتری برای خروج از اتحادیه اروپا دارند.

به گزارش فارس، نظرسنجی ها نشان می دهد با نزدیک شدن به همه پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا مردم این کشور بیشتر جذب کمپین خروج شده اند.

به نوشته گاردین، آخرین نظرسنجی های تلفنی و آنلاین نشان می دهد 52 درصد از شرکت کنندگان رای به خروج و 48 درصد رای به ماندن داده اند.

نتایج نظرسنجی های پیشین نشان می داد که کمپین ماندن و خروج از انگلستان برابر بود اما در نظرسنجی تلفنی اخیر از میان هزار شرکت کننده، 45 درصد خواستار خروج، 42 درصد خواستار ماندن و 13 درصد نظری نداشتند. با کسر این 13 درصد نسبت حامیان خروج به ماندن 52 به 48 شد و نسبت نظرسنجی آنلاین هم به همین منوال بود.

مردم انگلیس و ولز بیشتر از سایر بریتانیا خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند در حالی که مردم اسکاتلند خواهان ماندن در اتحادیه اروپا هستند.

سران احزاب سیاسی انگلستان اختلاف عمیقی در مساله ماندن و خروج از اروپا دارند. برخی این اقدام را هشداری برای وضعیت اقتصادی می دانند و برخی این اقدام را اهرمی برای جلوگیری از ورود پناه جویان معرفی می کنند. مردم انگلیس در روز 23 ژوئن برای همه پرسی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا به پای صندوق های رای می روند.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپاانگلستان


نظر شما :