اعتراف ترامپ به معامله سودآور با «معمر قذافی»

۲۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰ کد : ۱۹۵۹۷۸۵ سرخط اخبار

نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به انجام معاملات اقتصادی سودآور با دیکتاتور سابق لیبی اعتراف کرده است.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که به تازگی انجام داده به داشتن روابط مالی با معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی اعتراف کرده است.

واشنگتن پست روز چهارشنبه نوشته که اعتراف روز دوشنبه ترامپ در مصاحبه با سی بی اس درباره انجام معامله ای با قذافی در سالهای قبل باعث شده که روابط او با دیکتاتور سابق لیبی بیش از پیش زیر ذره بین قرار بگیرد.

 میلیاردر جنجالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن مصاحبه گفت: «فراموش نکنید که من تنها کسی هستم که (با قذافی معامله کردم). اگر یادتان باشد، من از (معامله با) قذافی پول زیادی به دست آوردم.»

وی افزود: «او به این کشور (آمریکا) آمد و چون به محلی برای اقامت نیاز داشت، مجبور شد با من معامله بکند.»

ترامپ همچنین گفت: «او ثروت زیادی نصیب من کرد، اما خودش، هرگز در آنجا اقامت نکرد و همین موضوع به جوک بزرگی تبدیل شد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته اشاره ترامپ به اتفاق عجیبی است که در سال 2009 رخ داد. قذافی که در آن زمان برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود به دنبال مکانی برای برپا کردن چادر معروفش بود. دیکتاتور لیبی بعد از آنکه نتوانست در پارک منهتن مکان مناسب برای استقرارش را پیدا کند، یکی از زمین های ترامپ که در شهر بدفورد در حومه نیویورک واقع شده بود را اجاره کرد.

قذافی هرگز به آنجا نیامد، اما برافراشته شدن چادرهای سفید رنگ مجهز به کاناپه های چرمی و میز قهوه اش در بدفورد به سوژه خوبی برای عکاسان در آن زمان تبدیل شد.

کلید واژه ها: قذافی ترامپ دیکتاتور


( ۲ )

نظر شما :