صادق خان: یهودی ستیزی را تحمل نخواهم کرد

۰۷ تیر ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۰ کد : ۱۹۶۰۵۷۲ سرخط اخبار

شهردار لندن با انتشار یادداشتی در یک روزنامه اسرائیلی ضمن تاکید بر مقابله با «یهودی ستیزی» اعلام کرد: «بیشتر از هر شهرداری در تاریخ لندن، از یهودیان حفاظت می کنم».

به گزارش فارس، شهردار پایتخت انگلیس در ادامه تاکیدهایش درباره مقابله با «یهودی ستیزی»، حالا می گوید می خواهد بیشتر از شهردار دیگری در تاریخ لندن، از یهودیان حفاظت خواهد کرد.

چندی پیش بود که در انتخابات شهرداری ها صادق خان از حزب کارگر انگلیس توانست رقبای خود را شکیت دهد و جانشین بوریس جانسون شهردار سابق لندن شود.

شهردار جدید لندن که از مسلمانان انگلیس است، در ابتدای آغاز به کارش همواره تاکید کرده که با «یهودی ستیز» مقابله خواهد کرد.

صادق خان در حالی شهردار لندن شده که او اولین مسلمانی است که توانسته به این سمت برسد.

شهردار پایتخت انگلیس حالا برای اعلام وفاداری به اسرائیل، یادداشتی در یک روزنامه اسرائیلی منتشر و تاکید کرده است که «من در شهرم به هیچ عنوان یهودی ستیزی را تحمل نخواهم کرد».

او در روزنامه «جروزالم پست» نوشت: «در اولین هفته های حضورم به عنوان شهردار لندن، این افتخار را داشتم که تعهد "اتحاد شهرداران در برابر یهودی ستیزی" را امضا کنم».  

شهردار عضو حزب کارگر انگلیس همچنین تصریح کرد: «متاسفانه برای بسیاری از مردم در لندن، یهودی ستیزی یک مشکلی است که به وضوح وجود دارد. طی 5 سال گذشته حملات یهودستیزانه در پایتخت در سال 2015 به 267 مورد رسیده که این میزان در قیاس با سال 2011  افزایش 157 درصدی داشته است».

صادق خان در بخش دیگری از این یادداشت تصریح کرد: «ما باید این پیام را برسانیم که یهودی ستیزی کاملا غیرقابل قبول است و هرگز قابل توجیه نیست».

در پایان این مطلب آمده است: «من می خواهم این پیام را به جهان برسانم که من به عنوان شهردار لندن که ایمان اسلامی دارد می خواهم کسی باشم که بیشتر از هر شهردار دیگری در تاریخ لندن خواهان حفاظت از یهودیان لندنی در برابر یهودی ستیزی است. هر حمله به یهودیان یا جامعه یهودی باید حمله به همه لندن تلقی شود».

کلید واژه ها: شهردار یهودی ستیزی شهردار لندن لندن


نظر شما :