لاوروف: مسکو آماده تمدید آتش‌بس در حلب است

۳۰ مهر ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۱ کد : ۱۹۶۴۰۰۷ سرخط اخبار

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد تا زمانی که شبه نظامیان در حلب دست به اقدامات تحریک آمیز نزنند، مسکو آماده تمدید آتش بس در شهر حلب است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با همتای گواتمالایی خود ضمن اعلام آمادگی کشورش برای تمدید آتش بس در حلب تاکید کرد که اعضای جبهه النصره باید از حلب بیرون رانده شوند.

لاوروف افزود: با وجود حسن نیتی که از جانب ما و دولت سوریه وجود دارد، اما اعضای النصره حاضر نیستند شهر حلب را ترک کنند و ما از این مساله نگران هستیم.

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: تا زمانی که شبه نظامیان در حلب دست به اقدامات تحریک آمیز نزنند، مسکو آماده تمدید آتش بس در شهر حلب است.

این مقام وزارت خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد: شبه نظامیان مخالف سوری در حلب اجازه نمی دهند غیرنظامیان از مناطق شرقی این شهر خارج شده و کمک های بشردوستانه به این مناطق وارد شود.

وی در واکنش به تهدید اخیر دمشق علیه جنگنده های ترکیه ای نیز تاکید کرد: دمشق از کنترل کامل بر حریم هوایی خود برخوردار است.

لاوروف با اشاره به اینکه مسکو از مخالفت واشنگتن با دشمن دانستن جبهه النصره در سوریه تعجب نمی کند، گفت: تلاش برخی برای ابقای جبهه النصره جهت استفاده از آنها برای سرنگونی دولت بشار اسد (رئیس جمهوری سوریه) تاسف آور است.


نظر شما :