دمیرتاش: می‌دانستم بازداشت می‌شوم

۱۴ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰ کد : ۱۹۶۵۱۵۸ سرخط اخبار

صلاح الدین دمیرتاش از رهبران حزب حامی کردها در ترکیه گفته که ۱۵ روز پیش از بازداشتش از این اقدام مطلع شده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری روزنامه حریت، گروهی از اعضای حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری خواه"، بزرگترین حزب مخالف دولت در ترکیه که با صلاح الدین دمیرتاش، رهبر مشترک حزب دموکراتیک خلق در زندان ادیرنه ملاقات داشتند، به نقل از وی گفتند که این رهبر اپوزیسیون ۱۵ روز پیش از بازداشت می دانسته که بازداشت خواهد شد.

دمیرتاش گفته است: ۱۵ روز پیش از موعد می دانستم که بازداشت می شوم. به دخترم گفتم زمانی که پلیس برای بازداشت من آمد، باید چگونه رفتار کند. می توانستم به خارج بروم اما ترجیح دادم که در کشورم زندانی باشم تا اینکه به خارج بروم.

رهبر حزب "دموکراتیک خلق" ترکیه همچنین از اینکه حقوقش به عنوان یک نماینده پارلمانی از او گرفته شده، ابراز ناخرسندی کرد و گفت: من باید فعالیت قانونی ام را حفظ کنم. من درخواست دادم اما رد شده است.  

یکی از اعضای حزب مردم جمهوری خواه ترکیه هم درباره حبس انفرادی دمیرتاش گفت: مقام های زندان تاکید کردند که برای جلوگیری از بروز اغتشاش او را در محل ویژه ای نگهداری می کنند.

۹ تن از قانونگذاران از حزب اپوزیسیون دموکراتیک خلق ترکیه و دو رهبر آن صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسکداغ در راستای تحقیقات درباره ارتباط با پ.ک.ک در چهارم نوامبر بازداشت شدند.

کلید واژه ها: دمیرتاش


نظر شما :