اظهارات تند و تفرقه‌انگیز مبلغ کویتی علیه ایران

۲۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۱ کد : ۱۹۶۷۱۱۶ سرخط اخبار

در حالی که رئیس جمهوری اسلامی ایران با ابراز حسن نیت عازم عمان شد تا از آنجا به کویت برود، مبلغ سرشناس کویتی با اظهارات تند ضد ایرانی، تهران را به فرقه گرایی متهم کرد.

به گزارش فارس، «طارق السویدان» که از چهره های وابسته به جماعت اخوان المسلمین است، ایران را به گسترش تشیع و «تقویت فرقه گرایی» در منطقه و جهان متهم نمود.

بخش عربی شبکه سی ان ان نوشت که السویدان در صفحه توییتر خود نوشت «ایران باعث تقویت فرقه گرایی شده و با گسترش تشیع انحرافی اقدام به طایفه گرایی در منطقه کرده است».

السویدان از مبلغان مذهبی سرشناس در جهان عرب است.

او با نادیده گرفتن تجاوز نظامی عربستان به یمن که در آن بیش از 10 هزار نفر از مردم کشته شده اند، به دولت سوریه نیز حمله کرد و با الفاظ اهانت آمیز و تفرقه افکنانه مدعی شد که « ایران عامل حوادث شر در عراق است و اگر حمایت های ایران از رژیم طاغوتی بشار اسد نبود، تا کنون نظام وی ساقط شده بود و ایران عامل کودتای پلید در یمن و تقویت طایفه گرایی در خلیج (فارس) و بسیاری از حوادث است و اکنون زمان آن رسیده است تا دست پلید ایران در منطقه پیش از آنکه امت را نابود کند، قطع شود».

این اظهارات تند درست همزمان با اعلام خبر قصد عزیمت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای سفر به کویت بیان شد.

رئیس جمهوری ایران امروز صبح عازم مسقط پایتخت عمان شد تا بعد از آن راهی کویت شود و درباره پیام اخیر شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس به ایران گفت وگو کند؛ پیامی که اخیرا کویت آن را به نمایندگی از کشورهای عضو شورای همکاری به تهران تسلیم کرد.

کلید واژه ها: کویت


نظر شما :