الجارالله: سفر روحانی به کویت موفقیت‌آمیز بود

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۴ کد : ۱۹۶۷۹۲۵ سرخط اخبار
معاون وزیرخارجه کویت گفت: کویت برای از بین بردن تنش میان ایران و کشورهای عربی تلاش زیادی می کند و سفر اخیر روحانی به کویت مثبت و موفقیت آمیز بود.
 
خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت در گفت وگو با روزنامه الاهرام گفت: کویت برای از بین بردن تنش میان ایران و کشورهای عربی و ایجاد روابط خوب بین آنان تلاش زیادی می کند و این تلاش ها متداوم و بدون وقفه است.
 
وی در پاسخ به این که آیا این تلاش ها و میانجیگری ها امیدوارکننده است؟ گفت: حقیقتاً ما به میانجیگری خوشبین هستیم و همچنین امیدواریم با این میانجیگری خدمت بزرگی به امت خود کرده باشیم. ما می توانیم اختلافات کشورهای عربی را از بین ببریم. اما در رابطه با ایران همه می دانند که تماس هایی بین ایران و کویت صورت گرفت، همچنین وزیر خارجه کویت از طرف امیر کویت و به نمایندگی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به ایران سفر کرد و نامه ای تحویل مقامات آنان داد و این سفر تلاش کویت برای ایجاد روابط خوب بین ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس را نشان می دهد و محتوای نامه این بود که کشورهای عربی با ایران گفت وگو کنند و مهم ترین موضوعات این گفت وگو عدم دخالت در امور داخلی کشورها، احترام به حاکمیت کشورها و این که هیچ کشوری از تفرقه گرایی ها حمایت نکند.
 
وی در پاسخ به این که آیا از طرف ایران پاسخی دریافت کرده اید؟ گفت: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اخیراً به کشورمان سفر کرد و می توانم بگویم که این سفر مثبت و موفقیت آمیز بود و درباره مضمون  محتوای نامه گفت وگو شد و در مورد موضوعات و شروط گفت وگو نیز ایران پاسخ داد و به ما وعده دادند با یک نامه خطی پاسخ ما را بدهند تا گام های بیشتری برای رسیدن به این گفت وگو برداریم.
 
منبع: ایسنا

کلید واژه ها: کویت


نظر شما :